Humbuk okolo druhej generácie legendárneho mobilného telefónu, Nokia 3310, utíchol takmer ihneď po predstavení. Množstvo fanúšikov čakajúcich na veľkolepé znovuzrodenie ikony medzi telefónmi ostalo sklamaných a ich očakávania fínska spoločnosť nenaplnila.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Stále však nájdu aj takí, ktorým sa nová generácia telefónu Nokia 3310 páči a uvažujú nad kúpou. Ak patrí medzi nich, už o niekoľko dní si ju budeš môcť kúpiť aj v Európe. Nokia konečne spúšťa prvý predaj svojej znovuzrodenej ikony, no dostupná bude za vyššiu, ako bolo pôvodne ohlásené.

Nokia 3310zdroj fotografie: Verratic

Zobraziť slovenskú cenu Nokie 3310

Oficiálna cena Nokie 3310 bola stanovená na 49 €, no ide o cenu bez dane a iných poplatkov predajcov. Do predaja sa má novinka dostať za 59 €, pričom predaj začne 28. apríla v Nemecku. Odhadovaný dátum príchodu Nokie 3310 na Slovensko je predbežne stanovený na máj. Slovenská cena bude takisto 59 €, pričom predávať sa začne najprv len 2G verzia. V ponuke švédskych predajcov sa však objavila aj 3G verzia Nokie 3310 s cenou 93 €. Podľa nepotvrdených informácií má byť táto dostupná niekedy v máji.

Nokia 3310zdroj fotografie: Verratic

Nokia 3310 (2017) vychádza zo svojho 17 rokov starého „brata“, ktorý sa stal ozajstnou ikonou. Nová generácia si snaží zachovať niektoré dizajnové črty. Prednú stranu tvorí 2,4-palcový displej s QVGA rozlíšením, ktorý napája až 1200 mAh batéria. Výrobca sľubuje až 31-dňovú výdrž, čo je nepochybne jedným z najväčším ťahákov tohto telefónu. Vo výbave ďalej nájdeme 2 MPx zadný fotoaparát s LED bleskom, 16 MB vnútornú pamäť, slot pre microSD karty do 32 GB, FM Rádio, Bluetooth 3.0 či čoraz miznúci 3,5 mm audio jack. A samozrejme, hadíka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
88%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]