Tento rok znovuobnovila spoločnosť HMD Global povestnú Nokia 3310, ktorá v mnohých z nás vyvolala nostalgiu a spomienky. Stará dobrá 3310-ka bola známa svojou „nezničiteľnosťou“ a na dnešné pomery ohromnou výdržou batérie. Mnohých teda trápi otázka, ako je to teda z najnovším modelom 3310?

Odpoveď dal známy youtuber JerryRigEverything, ktorý podrobil nový model Nokie 3310 svojmu testu odolnosti. Ponúka napríklad 2.4” TFT displej s rozlíšením 240 x 320 pixelov, 16 MB vnútorné úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD kariet, 2 MPx zadný fotoaparát s LED bleskom, Bluetooth 3.0 či 1200 mAh batériu, ktorá je schopná vydržať až 31 dní v pohotovostnom režime.


zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/JerryRigEverything

Prvým bol test voči poškriabaniu displeja. Nakoľko Nokia 3310 nie je žiadna high-end vlajková loď, nemôžeš očakávať zafírové alebo odolné sklá Gorilla Glass. Viditeľné škrabance sa objavili už na tretej úrovni Mohsovej mierky, čiže sa potvrdilo použitie plastov. Tie sú prakticky na celom telefóne vrátane tlačidiel, krytu fotoaparátu a LED blesku. Zach nevynechal ani test pôsobenia priameho ohňa na displej. Síce sa úplne nepoškodil, avšak po 20 sekundách sa plast, ktorý chráni TFT displej, začal mierne roztápať.

Nokia obstála aj v teste ohnutia. Telefón sa vplyvom tlaku mierne ohol, ale v konečnom dôsledku sa stále vrátil do pôvodného tvaru a ohnutie na ňom nezanechalo žiadne viditeľné stopy. Nová Nokia 3310 podľa Zachových vlastných slov prešla týmto testom na výbornú a má veľkú šancu konkurovať svojmu slávnemu predchodcovi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom