Na planéte je plno miest, okolo ktorých kolujú rôzne mystické záhady a príbehy, no mnoho z nich nie je fakticky podložených. V slnečnej Kalifornii sa ale nachádza križovatka, na ktorej „záhadným“ spôsobom búrajú elektromobily Tesla ako na bežiacom páse. Na túto zaujímavosť upozornil portál InsideEVs.

Na Slovensku máme miesto, kde voda tečie do kopca, v Bermudách je trojuholník, kde sa strácajú lode a lietadlá, no a v Kalifornii sa nachádza „prekliata“ križovatka, na ktorej pravidelne búrajú elektromobily Tesla.

Úvodné slová ber samozrejme s nadhľadom, všetky spomenuté „anomálie“ totiž majú svoje logické vysvetlenie, aj keď križovatka Yosemitskom národnom parku je stále tak trochu záhadou.

Portal GDA/Flickr

Zrejme ti je jasné, prečo na tomto mieste búrajú Tesly ako na bežiacom páse. Ich majitelia totiž pravidelne využívajú autopilota nesprávnym spôsobom, nevenujú sa riadeniu a potom to zväčša dopadne nehodou. Za posledné mesiace tu havarovalo až 5 Tesiel, celý príbeh vyrozprával používateľ BBFLG na fóre Reddit.

Autopilot ešte zďaleka nie je dokonalý

Majiteľ Tesly Model X vyrozprával príbeh, ako narazil svojou Teslou Model X z roku 2020 do betónového cestníka na križovatke v Yosemitskom národnom parku, priamo pod nádhernou skalou El Captian.

Cesta, po ktorej sa blížil ku križovatke, má dva jazdné pruhy. Zatiaľ čo pravý jazdný pruh ide rovno, ten ľavý sa točí prudko doľava, no autopilot Tesly by s ostrosťou tejto zákruty podľa fanúšikov a majiteľov nemal mať problém.

Chlapík sa teda rozhodol ísť vľavo, preradil sa do ľavého pruhu, no jeho auto chcelo ísť z neznámych príčin rovno. Ruky mal pritom podľa jeho slov na volante, no v momente, keď zareagoval a prevzal riadenie, sa už nachádzal na štrku a vrazil do betónového stĺpika vedľa vozovky.

Jeho Model X utrpel poškodenia, kvôli ktorým bol nepojazdný, a tak musel dať auto odtiahnuť do servisu, čo ho stálo nemalé peniaze. Policajný dôstojník, ktorý sa pri nehode zastavil, mu však povedal veľmi zaujímavé informácie.

Prekliate miesto pre Tesly

Dôstojník chlapíkovi tvrdil, že za posledné týždne je už štvrtým majiteľom Tesly, ktorý na tomto mieste havaroval. O pár dní neskôr mu poslal šofér odťahovky fotografie ďalšej Tesly, tentokrát Modelu S, ktorý havaroval rovnakým spôsobom na rovnakom mieste.

Autopilota Tesly tak daná križovatka poriadne mätie, nevedno však prečo, na prvý pohľad sa totiž jej značenie zdá byť absolútne v poriadku. Policajný dôstojník ale prezradil, že na danom mieste nebúrajú iba Tesly, ale aj autá iných značiek.

Systému nerobia problémy ani komplikované cesty rôznych tvarov s ktorými si dokáže poradiť bez zásahu vodiča, Printscreen/Tesla

Je teda možné, že v obklopení nádherných skál sa vodiči nevenujú riadeniu a pri odbočovaní vľavo jednoducho zídu z cesty. Chlapík, ktorý celý príbeh zverejnil na Reddite dodal, že sa na dané miesto pýtal aj miestnych majiteľov Tesiel a tí mu potvrdili, že autopilot má na danej križovatke problémy pravidelne.

Ako na záver sám dodal, Teslu ako takú má rád a rozhodne nechce celú vec medializovať. Je ale veľmi zvedavý, ako sa k tomu postaví Tesla, keď jej celý príbeh vyrozpráva a či vôbec dôjde k riešeniu tohto problému, ktorý očividne spočíva v softvéri autopilota.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú