banner-mi-band-2
Spoločnosť No.1 ako popredný čínsky výrobca smartwatch si udržiava svoju vedúcu pozíciu na trhu a predstavuje ďalšiu generáciu smartwatch série G. Séria G sa zameriava na tie lacnejšie smartwatch s operačným systémom založeným na jadre Nucleus RTOS.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po konštrukčnej stránke sú No.1 G6, ako inak, veľmi dobré zvládnuté. Nič iné od spoločnosti No.1 očakávať ani nemôžeme. Každé hodinky prichádzajú s unikátnym dizajnom a to platí aj o G6. Tá prichádza so štýlovým gumeným remienkom, prichádzajúcim v takzvanom sendvičovom prevedení, čo znamená, že je zložený z dvoch vrstiev v rôznych farbách. Malá časť spodnej vrstvy vychádza na povrch len pár mm od krajov remienka. Spodná strana taktiež obsahuje špeciálne kanáliky pre odvádzanie potu tak, ako voda na podrážke topánok. Náramok je navyše možné celkom jednoducho vymeniť za iný, čo zvládne každý dobrý hodinár i domáci kutil.

Hlavné telo smartwatch je vytvorené z poctivého odolného kovu. Z ochranných dôvodov je okrúhly displej s rozlíšením 240×240 vnorený hlbšie do tela, čím sa výrazne znižuje šanca poškriabania ochranného skla. Na pravej strane nájdeme 2 tlačidlá zatiaľ neznámych funkcií a tiež jedno tlačidlo nájdeme aj na ľavej strane. Samozrejmosťou je senzor tepovej frekvencie na zadnej strane zariadenia.

Základy softvéru, na ktorom beží No.1 G6, dodáva spoločnosť Mediatek a je postavený na jadre Nucleus RTOS. Výrobca umožňuje stiahnutie verzie softvéru s českým prekladom. No.1 G6 ponúkajú pokročilé funkcie, ako je napríklad krokomer, meranie kvality spánku, vzdialené ovládanie fotoaparátu, zobrazovanie notifikácií a iné. Spárovanie s vašim smartfónom prebieha pomocou Bluetooth 4.0. Takúto komunikáciu je možné nadviazať s iOS zariadeniami, rovnako ako aj Androidom.

TEORETICKÉ OKIENKO | Operačný systém od Mediatek postavený na Nucleus RTOS

Jedná sa o operačný systém rozšírený predovšetkým pri smartwatch nižšej cenovej kategórie. Tento operačný systém je možné pre výrobcov zariadení pomerne ľahko upraviť a prispôsobiť si ho vlastným požiadavkám. Kvôli zlej licenčnej politike Mediateku je tento operačný systém pre vývojárov nadmieru nevýhodný. Z toho dôvodu o ňom môžeme povedať, že je uzavretý, aj keď v realite tam často vieme doinštalovať predpoveď počasia cez Bluetooth. Systém je veľmi nenáročný na hardvér a dosahuje výbornej plynulosti. Zabudnúť však môžeme na multitasking. Systém zvládne iba jednoduché úkony na pozadí, ako je meranie krokov a spánku.

Tieto smartwatch sú v súčasnosti v predpredaji za 38 €, čo je trochu vysoká cena vzhľadom na to, že nepodporujú karty SIM ani microSD. Hovory je možné vybavovať vzdialene cez propojenie Bluetooth priamo z vášho zariadenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Študujem na Minerva Schools at KGI v San Franciscu. Okrem písania článkou sa venujem tvobe najčastejšie webových stránok a práce s dátami. Aktuálne používam Xiaomi Mi6. V prípade otázok sa ma môžeš kontaktovať na [email protected]