No.1 G5: Inteligentné hodinky s príjemným športovým dizajnom za super cenu

banner-mi-band-2
Spoločnosť No.1 je jedným z hlavných výrobcov odolných smartfónov do terénu a inteligentných hodiniek. Početná rodina smartwatch zariadení sa rozrástla o nového člena. Jedná sa o model No.1 G5. Aj keď sa hodinky radia medzi tie lacnejšie, dokážu si ponukou funkcií získať svojho potenciálneho zákazníka.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

No.1 pri návrhu využil svoje doterajšie skúsenosti a pokúsil sa vyrobiť smartwatch, ktoré sa budú tváriť ako zaužívané, nenápadné športové hodinky. Ich kovové telo je hrubé iba 9,9 mm. Okrúhly 1,2″ displej s rozlíšením 240 x 240 pixelov je lemovaný plastovým kruhom s časmi v minútach. Zároveň ponúka vysokú ochranu displeju pred poškriabaním. Ak by aj napriek zvýšenej ochrane k displeju prišiel ostrý cudzí predmet, hodinky ochráni zafírové sklíčko. Zafírové sklíčko ponúka najlepšiu dostupnú ochranu pred poškriabaním a tiež nemá problémy s odrazmi svetla. Na pravej strane nájdeme tiež 3 tlačidlá zatiaľ neznámych funkcií. V hodinkách nájdeme veľkú 380 mAh batériu, ktorá by mala v kombinácii s úsporným Bluetooth 4.0 zaručiť niekoľko dní bezstarostného používania. O výkon sa postará MT2502 čipset o neznámej frekvencii. Rovnako neznáma je veľkosť interného úložiska i pamäte RAM.

000003

Po softvérovej stránke sú hodinky No.1 G5 vybavené operačným systémom Mediateku, ktorý je postavený na jadre Nucleus RTOS. Tento operačný systém od Mediateku nájdeme v každých lacných čínskych hodinkách. Kvôli licenčnej politike Mediateku je tento operačný systém pre vývojárov nadmieru nevýhodný. Z toho dôvodu o ňom môžeme povedať, že je uzavretý, aj keď v realite tam často vieme doinštalovať predpoveď počasia cez Bluetooth. Systém je veľmi nenáročný na hardvér a dosahuje výbornej plynulosti. Zabudnúť však môžeme na multitasking. Systém zvládne jednoduché úkony na pozadí, ako je meranie krokov a spánku. Hodinky No.1 G5 okrem toho ponúknu monitorovanie spánku, upozornenie na dlhé sedenie, správu vášho času a batérie, diaľkové ovládanie fotoaparátu, krokomer, kontinuálny merač tepu a veľa ďalších.

000000

Nevýhodou je, že tieto smartwatch neobsahujú slot pre microSIM ani microSD, na čo sme zvyknutí aj z lacnejších modelov smartwatch. No.1 G5 sú v súčasnosti v predpredaji a ich cena aktuálne dosahuje 28 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
53%
Chcem to
21%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
16%
Neznášam to
5%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]