Technológie napredujú raketovým tempom vpred. A to až takým spôsobom, že Nike nám prináša druhú generáciu samoviazacích tenisiek. Nike plánuje uvedenie novinky na trh na jar budúceho roka. 

Druhá generácia má prísť s niekoľkými zmenami, pričom tá najpodstatnejšia je asi cena. Prvá generácia týchto futuristických tenisiek prišla na trh s cenovkou 630 €, čo je pre bežného človeka pochopiteľne veľká čiastka. Ich nástupca bude tak podstatne lacnejší. Cena druhej generácie by sa mala pohybovať na hranici 300 €, čo je už podstatne prijateľnejšie.

Stále však zrejme pôjde o limitovanú edíciu. Veľmi pozitívny je však fakt, že cenovka šla rapídne dole a možno sa tak o niekoľko rokov dočkáme podobných tenisiek na pulte každého obchodu s obuvou. Netreba však zabúdať na to, že takmer všetko, čo je „smart“ či hi-tech, treba čas od času nabíjať. Podobne to je aj s týmito teniskami a vyzerá to tak, že doba, kedy si budeš od kamaráta požičiavať nabíjačku, aby si si dobil batériu v topánke, nám už pomaly klope na dvere.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom