Netflix opäť skúša neprebádané vody a pripravuje seriál, ktorý si môžeš pozrieť v akomkoľvek poradí. Predstaví veľkú bankovú lúpež a v jeho čele bude stáť hviezda Breaking Bad či Better Call Saul, Giancarlo Esposito.

Seriál, aký tu ešte nebol

Novinka od Netflixu ponesie názov Kaleidoscope a inšpiruje sa skutočnými udalosťami, kedy na Manhattane počas hurikánu Sandy záhadne zmizlo 70 miliárd dolárov v cenných papieroch. Príbeh sa bude odohrávať na pozadí 25 rokov a predstaví skupinu zlodejov, ktorí sa postavia najväčšej korporácii sveta a pokúsia sa dostať do zdanlivo nepreniknuteľného sejfu.

Dej pôsobí sľubne, najväčším lákadlom nového seriálu však bude jeho formát. Tvorca Eric Garcia totiž necháva na divákoch, v akom poradí si Kaleidoscope pozrú. Každá epizóda podľa neho odhalí iný kúsok skladačky a divákovi ponúkne novú perspektívu na dejovú líniu.

Určite nezmeškaj
Hodnoteniami búrajú strop, o mnohých si ani nepočul. TOP 13 neznámych seriálov 2022

Jednotlivé časti budú roztrúsené naprieč časovými obdobiami. Niektoré sa budú odohrávať pred lúpežou, iné počas nej alebo ešte neskôr. Garcia upresnil, že dej síce zostane rovnaký, pohľad divákov na jeho vývoj aj postavy sa bude odlišovať na základe toho, v akom poradí si seriál pozrú. Pre lepšiu orientáciu budú jednotlivé epizódy pomenované podľa názvu farieb.

Hlavnú úlohu v seriáli zastane zmienený Giancarlo Esposito, ktorý tu stvárni mozog celej operácie a postavu menom Leo Pap. Známy herec potvrdzuje, že na divákov skutočne čaká jedinečný zážitok.

Ako ľudské bytosti máme tendenciu predpokladať. Náš mozog sa vždy snaží byť o krok vpred. Z tohto dôvodu si začíname myslieť, že vieme, čo si niekto myslí alebo kam smeruje. Seriál túto konvenciu porušuje a pomôže nám vrátiť sa do prítomnosti… a čakať.“

8-dielna novinka na Netflixe štartuje 1. januára 2023 a potvrdzuje tak silný obsah Netflixu počas Vianoc. Okrem originálneho seriálu streamovacia služba počas sviatkov predstaví aj horúco očakávané pokračovanie kriminálky Na nože či seriálový spin-off Zaklínača s názvom Witcher: Blood Origin.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP