Avatar Jamesa Camerona prichádza a veľkorozpočtová snímka sa pred vstupom do kín prezentuje vo svojej finálnej upútavke. Tá má všetko, v čo fanúšikovia sci-fi dúfali, megalomanský rozpočet ale budúcnosti značky drží nôž na krku.

Posledná ochutnávka pred veľkou premiérou

Nový trailer na Avatar: Cesta vody je posledným videom s novými zábermi, ktoré pred premiérou v polovici decembra uvidíme. Kto sa oproti predchádzajúcej upútavke tešil na hromadu noviniek, môže zostať sklamaný. Cameron sa snaží zaujať predovšetkým úchvatným vizuálom a o deji už toho veľa neprezrádza.

Už predchádzajúce video ukázalo, akým smerom sa dej novej snímky vyberie. Nový Avatar sa bude sústrediť predovšetkým na dospievajúce deti Jakea a Neytiri, ktorí po udalostiach prvého filmu založili rodinu.

Momentálne im hrozí nebezpečenstvo zo strany nevyspytateľného plukovníka Quarticha, ktorý sa vracia na Pandoru s masívnou armádou za jeho chrbtom. Jakeova rodina je preto nútená hľadať pomoc u susedného kmeňa, ktorý však o vojne nechce nič počuť.

Ako to nakoniec dopadne ukazuje aj najnovší trailer, ktorý je naprataný dychberúcou scenériou i obrovským vojenským stretom medzi obyvateľmi Pandory a ľuďmi. Mnohí fanúšikovia sa obávajú, či upútavky neprezradili až príliš a či sa Cameronov blockbuster nebude sústrediť na vizuálnu stránku na úkor deja.

Predvídateľná dejová línia nakoniec patrila k hlavným slabinám pôvodného filmu, na čo však Cameron ešte na jeseň reagoval lišiackym úsmevom: „Garantujem vám, že nebudete vedieť, čo sa stane.“

Musí sa mu dariť, inak skončí

Nový Avatar do kín príde už 15. decembra a príde aj s veľkými očakávaniami. Nielen diváckymi, ale tiež zo strany štúdia 20th Century Fox, ktoré do neho investovalo viac než štvrť miliardy dolárov. Ani toto číslo ale nie je konečné a podľa Camerona sa novému Avatarovi bude musieť v tržbách extrémne dariť.

TMDB

Ako informuje Variety, náklady na film a ďalšie pokračovania boli tak obrovské, že Avatar: Cesta vody bude musieť byť najmenej štvrtým najzárobkovejším filmom všetkých čias, aj to len na to, aby sa dostal do zelených čísel. Ak by sme mali Camerona brať za slovo, nový Avatar bude musieť zarobiť aspoň dve miliardy dolárov.

Známy režisér zároveň už dávnejšie avizoval, že ak sa jeho novinke nebude dariť, séria sa skončí už tretím filmom. Prvé odhady analytikov hovoria, že by k tomuto scenáru dôjsť nemalo. Podľa predpovedí Avatar pri premiére pôvodný film tromfne až dvojnásobne. Neskôr už bude záležať na tom, koľko divákov bude ochotných trojhodinový zážitok si v kine zopakovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP