IGN nedávno upozornilo na trojminútový trailer aktuálne stále neznámeho RPG, Black Myth: Wukong. Vedľa hrateľnosti, pripomínajúcej kultovú ságu Dark Souls, titul vyniká nádhernou grafikou, ktorá konečne plnohodnotne otestuje limity novej generácie konzol.

Black Myth: Wukong sa z čista jasna predstavilo verejnosti už v lete, kedy autori vzhľadom na to, že sa o hre vtedy vôbec nevedelo, predviedli 13-minútové video. Už vtedy komunita častovala hru samými superlatívmi, smerujúcimi primárne k nádhernému vizuálu. Ten by mohli drobnému čínskemu štúdiu Game Science závidieť aj najznámejšie herné štúdiá sveta.

Titul má v sebe údajne kombinovať RPG prvky rezonujúce najmä v spojitosti so Souls hrami, čiže sa môžeme tešiť na dôraz na kontaktné súboje a vyššiu náročnosť. Ako ukazuje nový trailer, hlavná postava bude môcť radikálne meniť podoby, a tým pádom aj štýl boja.

Každá z podôb má svojský štýl, čo presne zapadá do už tak komplexného súbojového systému. Aspoň podľa ukážky si čínsky titul dáva záležať na efektných a od seba sa diametrálne líšiacich bossov.

Príbeh podopiera svetovo známa predloha

Príbeh je inšpirovaný dobre známym čínskym príbehom Cesta na západ, z ktorého bude pochádzať aj hlavný hrdina, Sun Wukong. Knižný opičí kráľ disponuje extrémnou rýchlosťou a hneď niekoľkými špeciálnymi schopnosťami. V knihe sa dokáže napríklad prevteľovať, klonovať či ovládať počasie.

Vedľa sľubnej hrateľnosti vyniká hra aj spomínaným nádherným vizuálom, stavajúcom na Unreal Engine 4. Ako prezentujú obe ukážky, vývojári kladú obrovský dôraz na časticové efekty, nasvetlenie, hru tieňov a rozmanitosť scenérií. V závislosti od toho veríme, že hra je už od prvého ohlásenia zamýšľaná pre nové konzoly a PC.

Nenechaj si ujsť
Masívny výpredaj na Steame. V ponuke sú aj najnovšie hry za smiešne ceny

Aj keď sú vývojári z Game Science relatívne neznámi, ich história je o čosi zreteľnejšia. Ide totiž o skupinku odpadlíkov najznámejšieho čínskeho štúdia Tencent, v posledných dňoch medializovaného najmä v súvislosti so kúpou podielu v Bohemia Interactive. Kedy by sme sa mohli Black Myth: Wukong dočkať v hrateľnej podobe, zatiaľ nevieme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom