Motorola otvára novú generáciu modelovej rady odolných smartfónov, ktorá započala predstavením prvého modelu defy.

Novinka vznikla v spolupráci so spoločnosťou Bullitt Group, ktorá je známa svojimi riešeniami pre odolné smartfóny. Nová motorola defy tak dostáva poriadnu dávku odolnosti a prináša tiež všetky potrebné vymoženosti pre každodenné úlohy. Štartuje na prekvapivej cene.

Motorola rozšírila rodinu smartfónov o odolný kúsok do extrémnych podmienok

Že ide o skutočne odolný kúsok, ktorý sa nezľakne ani náročného použitia vo vonkajšom prostredí, dokazuje už samotný dizajn smartfónu. Robustná konštrukcia so špeciálnou textúrou tak odolá aj nebezpečným pádom, vode či prachu. Odolnosť voči vniknutiu vody zaručuje certifikácia IP68, vďaka ktorej je možné smartfón ponoriť do 1,5 m hĺbky po dobu 35 minút.

motorola

K tomu sa pridáva aj špeciálny kryt s dvojitým tesnením, ktorý ochráni novú motorolu defy pri pádoch z výšky až 1,8 metra, čo bolo testované aj pri opakovaných nárazoch na oceľ z uvedenej výšky. Smartfón zároveň spĺňa vojenský štandard MIL SPEC 810H pre odolnosť voči vysokým teplotám, vibráciám a nárazom. Pre zmenšenie rizika pádu výrobca ku smartfónu pridal aj šnúrku na ruku.

motorola

Odolné telo chráni dôležitý hardvér, ktorý na povrchu tvorí 6,5″ HD+ displej chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass Victus o hrúbke 0,7 mm a s 0,5 mm priehlbinami. Displej je možné ovládať aj mokrými rukami.

Motorola defy prekvapí vo svojej triede aj fotoaparátom, ktorý je tvorený 48 Mpx hlavným snímačom a doplnený o 2 Mpx makro snímač, 2 Mpx hĺbkový snímač a vpredu nájdeme tiež 8 Mpx selfie kameru. Výkon zariadeniu dodáva procesor Snapdragon 662, ktorý spolupracuje so 4 GB operačnou RAM pamäťou. Pre súbory je dostupných 64 GB vnútornej pamäte rozšíriteľnej o ďalších 512 GB cez microSD kartu.

Nechýba tu potom ani podpora LTE pripojenia a technológií ako VoLTE, VoWiFi, novšieho Bluetooth 5.0, NFC a dokonca tu nájdeme aj vodeodolný 3,5 mm jack. Operačným systémom je tu Android 10, no výrobca už teraz prisľúbil update na Android 11. Motorola defy je k dispozícii v kovovej zelenej alebo čiernej farbe a bude k dispozícii za cenu 329 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom