Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spaľováky to majú spočítané. Dobre si to uvedomuje aj hviezda Top Gear a The Grand Tour Richard Hammond, ktorý vo svojom novom YouTube videu hľadal využitie pre dvojicu áut po tom, čo sa minú svojmu primárnemu cieľu.

Hammond na začiatku videa uznal, že doba sa mení a autá so spaľovacím motorom definitívne nahradí nová technológia. Aj naďalej tu však podľa neho niektoré ikonické spaľováky zostanú.

Prvé skončia „nudné“ vozidlá

Pre unikátny, dobre zachovalý veterán s hodnotou v desiatkach tisíc eur zrejme koniec spaľovákov nebude znamenať vôbec nič. Takéto auto tu bude ešte dlho po tom, čo po cestách budú jazdiť výhradne autá na elektrinu.

Potom je tu ale opačná strana mince, teda autá, ktoré skončia ešte skôr, ako nejaký zákaz predaja spaľovákov nastane. Richard Hammond to povedal veľmi výstižne. Ako prvé pôdu „do smetí“ nudné autá.

Reprezentanti tejto kategórie v Hammondovom videu sú starší Peugeot 207 a Chrysler Crossfire. Tieto autá, aj keď boli extrémne predávané a populárne, sú žiaľ „tuctové“ a podľa televíznej hviezdy jednoducho nemajú charizmu.

Moderátor im dal nový život

Našťastie platí, že kde je niektorí z trojice britských petrolheadov, tam je zaručene postarané o zábavu a šialené kúsky. Richard sa rozhodol, že týmto dvom autám odsúdeným na smrť vdýchne nový zmysel života.

Dva tímy mechanikov dostali jasnú úlohu, prerobiť obe autá na záhradný nábytok. Záhradné sedenie s elektrickým slnečníkom, ktorý sa ovláda pomocou tlačidiel na sklápanie okien, je len slabý odvar toho, čo sa im podarilo vytvoriť.

Prvá epizóda novej šou ťa rozhodne pobaví a možno ti aj vnukne inšpiráciu, čo všetko sa dá vyrobiť zo súčiastok použitých v obyčajnom automobile.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú