O hereckom osadenstve seriálového The Last of Us sme písali už začiatkom februára. Voľba HBO padla na hercov známych napríklad aj rolami z Hier o tróny, kedy takmer okamžite rozdelila hráčsku obec na dva tábory.

Zatiaľ čo obsadenie Pedra Pascala do postavy Joela nevzbudilo horkokrvné emócie, výber Belly Ramsey do roli Ellie bol okamžite kritizovaný, najmä vďaka jej mladistvému výzoru. Pokiaľ si ani ty nevieš predstaviť hereckú dvojicu v týchto rolách, možno ti k tomu dopomôže deepfake video YouTube kanálu stryder HD, na ktoré upozornil portál Games.cz

Deepfake videá si síce svoj vrchol popularity odbili už pred niekoľkými mesiacmi, určité nápady, ako napríklad prevedenie tvárí Pascala a Ramsey do kulís prvej The Last of Us hry určite stoja za povšimnutie.

Podobnú situáciu sme zažili už pri odhalení Henryho Cavilla ako seriálového Geralta. Rovnako ako teraz, vtedajšie ohlasy fanúšikov boli nesúrodé a prikláňali sa skôr ku kritike. Teraz je Cavill, aj vďaka seriálu od Netflixu, ich miláčikom.

Upokojí deepfake večných kritikov?

Video nepôsobí silene a aj keď najmä vynovená Ellie pôsobí jemnejšie ako jej herný originál, po patričnej fuške v maskérni si mladučkú Bellu v tejto pozícii nakoniec vieme predstaviť.

Takmer identický pocit máme pri Joelovi, ktorému v deepfake videu chýba výraznejšia brada, ikonická pre Joela. Zároveň si myslíme, že postavenie Joela v univerze hry si zaslúži utrápenejšiu a v určitom zmysle slova „opotrebovanejšiu“ tvár.

Treba brať na vedomie, že ide len o fanúšikovský projekt YouTube kanálu. HBO má za oponou seriálu určite nespočet vizážistov a ďalšie kreatívne mysle, dodávajúce seriálu tak potrebnú atmosféru postapokylptického sveta, plného pokrivených charakterov.

O seriáli sa okrem hereckého osadenstva a kreatívnej dvojice Neila Druckmanna a Craiga Mazina v roli scenáristov nevie takmer nič. Prvej časti, v réžii Kantemira Balagova, sa dočkáme snáď už budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom