Nová generácia AMD procesorov sa zatiaľ vykresľuje v tom najlepšom možnom svetle. Cenovo najdostupnejší procesor Ryzen 5 3600 dosiahol v benchmarku pri teste jedného jadra vyššie skóre ako Core i9-9900K od Intelu.

Ako píše portál Tom’s Hardware, najdostupnejší procesor z novej série od AMD, ktorá je postavená na architektúre Zen 2, podal v benchmarku Passmark priam neuveriteľný výkon. „Iba“ 6 jadier a 12 vlákien dokázalo v teste na jedno jadro poraziť 12-jadrový Intel Core i9-9900K, ktorého taktovacia frekvencia s boostom dosahuje až 5 GHz. Procesor od AMD dosahuje maximálnu frekvenciu 4,20 GHz, no napriek tomu nahral v teste 2 979  bodov a beštiu od Intelu tak porazil presne o 50 bodov.

WCCFTech píše, že ani celkové hodnotenie procesora nie je vôbec zahanbujúce. Hravo si poradil s poslednou generáciou Core i7 procesorov a veľmi tesne sa doťahuje aj na najvýkonnejšie čipy Core i9. V tomto rebríčku sa dostal AMD Ryzen 5 3600 nad hranicu 20 000 bodov, čo je na procesor, ktorého cenovka bude začínať na 200 dolároch, v skutku úžasný výkon.

Vyzerá to tak, že tu máme nový „ľudový“ procesor, ktorý dokáže uspokojiť aj náročnejšieho používateľa. Do predaja by sa mali tieto nové procesory od AMD dostať už 7. júla a potom už budeme definitívne vedieť, ako si vedú voči konkurencii v praxi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom