Ide o vôbec prvú technológiu, ktorá bola ocenená pečaťou Českej stomatologickej komory za preukázateľne šetrné a pritom účinné čistenie zubov. Modely iO 7 a iO 8 boli tiež ocenené značkou kvality v nezávislom teste dTest, v ktorom bolo testovaných 23 elektrických zubných kefiek.

Značka Oral-B je priekopníkom v oblasti sonických a tiež oscilačných elektrických zubných kefiek. Teraz predstavuje detaily svojej doteraz najrevolučnejšej technológie – magnetickú zubnú kefku Oral-B iO. Oral-B iO predstavuje pokrok v čistení zubov a robí z neho zážitok. Uspokojuje aj tie najväčšie očakávania používateľov na technológiu, dizajn a výkon.

Oral-B

Oral-B iO je inovatívna technológia od hlavice až k nabíjačke. Od doterajších technológií Oral-B sa odlišuje tým, že magnetický pohon bez trenia prenáša energiu priamo na končeky vlákien, vďaka čomu používateľom poskytuje najjemnejšie a najúčinnejšie čistenie a celkovo príjemný zážitok počas čistenia. Energiu rozdeľuje rovnomerne a vytvára jemné mikrovibrácie. Vďaka kombinácii oscilácie s mikrovibráciami kĺže kefka zo zubu na zub a zaisťuje hladký a tichý chod po celú dobu čistenia.

Používateľské rozhranie bolo inšpirované a navrhnuté v spolupráci s viac než 1 800 spotrebiteľmi, ktorí venovali mnoho hodín testovaniu iO technológie a pripomienkovaniu jednotlivých fáz vývoja.

„Technológii Oral-B iO sa nič nevyrovná. Predstavuje novú éru v čistení zubov a je obrovským skokom v inováciách technológií starostlivosti o ústnu dutinu,“ hovorí Petr Fiala, riaditeľ P&G Professional Oral Health Care pre strednú Európu. Dodáva: „Šesť rokov sme sa v spolupráci so zubnými lekármi venovali výskumu, aby sme objavili úplne originálny zážitok z čistenia zubov. Výsledkom dlhoročného vývoja expertov je kefka Oral-B iO, ktorá dosahuje rovnováhu medzi účinnosťou a zážitkom z čistenia a predstavuje nový spôsob, akým kefka funguje, čistí a celkovo pôsobí na zákazníka. Je to kefka, na ktorej používanie sa ľudia budú tešiť, a ktorá pomôže našim zákazníkom zaistiť vynikajúce zdravie ústnej dutiny.“

Oral-B

Inovatívne funkcie

– Interaktívny displej umožňuje jednoduchú orientáciu vo funkciách kefky a personalizáciu: privíta pozdravom, dá sa vybrať až zo 7 režimov čistenia, nastaviť jazyk, upozorňuje na výmenu hlavice kefky.

– Inteligentný senzor tlaku usmerňuje používateľa k vyvinutiu optimálneho tlaku pri čistení. Senzor upozorňuje na prílišný tlak červeným svetlom, ale tiež vôbec po prvýkrát pri kefkách Oral-B aj na príliš nízky tlak prednastavenou farbou. Zelenou signalizuje optimálny čistiaci tlak, čím maximalizuje účinnosť ikonickej okrúhlej hlavice inšpirovanej nástrojmi zubných lekárov.

– Elegantná magnetická nabíjačka pri modeloch iO Series 7 a viac poskytuje rýchle plné nabitie za necelé tri hodiny. Na displeji kefky je ľahko čitateľný ukazovateľ stavu batérie.

– Aplikácia Oral-B disponuje 3D grafikou a technológiou AI Brushing Recognition s umelou inteligenciou, ktorá rozpoznáva všetky oblasti v ústach a vedie používateľa ku stopercentnému vyčisteniu celej ústnej dutiny.

– Vizuálny časovač poskytuje používateľom personalizované pokyny k dosiahnutiu čo najlepšieho vyčistenia. Časovač sleduje dĺžku čistenia každého zubu, takže používatelia vedia, či si čistili zuby po dobu dvoch minút, čo je odporúčaná doba čistenia zubnými lekármi. Ikony smajlíkov na displeji dávajú používateľom vedieť, či už dosiahli svoj cieľ alebo ich čistenie bolo neefektívne.

Oral-B

Tam, kde sa tvorí budúcnosť

Zatiaľ čo sonická technológia zazrela svetlo sveta už v roku 1963, najmodernejšia iO technológia bola do rúk používateľov doslova daná v roku 2020. Experti na nej pracovali celkom 6 rokov a testovalo ju viac ako 1800 ľudí. Táto technológia vznikla vo výskumnom a vývojovom centre v nemeckom Kronbergu. Značky Oral-B a Braun spolupracujú v rámci spoločnosti P&G už niekoľko desaťročí a vzájomne sa obohacujú ako dizajnom, tak v oblasti technológií.

Vývoj novej kefky trvá mnoho rokov – od prípravy dizajnu, kedy sa skúšajú rôzne prototypy tak, aby sedeli tvarom i váhou bežnému používateľovi, až po robotické testovanie, pri ktorom si robot stále dookola čistí zuby, aby experti simulovali rôzne spôsoby čistenia a ich vplyv na materiály kefky a predovšetkým ústne zdravie. Nič sa ale nevyrovná klinickému pozorovaniu, a tak si experti do inovačného centra pravidelne pozývajú používateľov, u ktorých nielenže pozorujú ich návyky pri čistení zubov, ale aj iné detaily, ktoré by mohli ovplyvniť ústne zdravie.

Zaujala ťa táto novinka? Kefky si môžeš zakúpiť aj tu.

Oral-B

Výsledky testov

Klinické testy potvrdili, že Oral-B iO odstraňuje až 100 % viac povlaku a až 6x viac povlaku pozdĺž línie ďasien bez kompromisov. Výskumy tiež poukázali na to, že vďaka Oral-B iO sú už počas jedného týždňa používania ďasná o 100 % zdravšie v porovnaní s klasickým manuálnym čistením. V porovnaní s konkurenčnými sonickými zubnými kefkami, magnetická technológia iO viac zlepšuje zdravie ďasien a o 28 % lepšie odstraňuje zubný povlak.

Ide o vôbec prvú technológiu, ktorá bola ocenená pečaťou Českej stomatologickej komory za preukázateľne šetrné a pritom účinné čistenie zubov. Modely iO 7 a iO 8 bolo tiež ocenené značkou kvalite v nezávislom teste dTest, v ktorom bolo testovaných 23 elektrických zubných kefiek. Ďalšie informácie o Oral-B iO nájdete na https://oralb.cz.

Oral-B

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP