Na slávnostnom udeľovaní cien Game Awards 2021 sme sa okrem najlepších hier dočkali aj obrovského množstva pripravovaných herných noviniek. Rozruch vyvolal oficiálne potvrdený titul Star Wars: Eclipse od Quantic Dream, ktorý tvorcovia predstavili prostredníctvom epickej ukážky.

Už dlhšie sa špekulovalo, že štúdio Quantic Dream, známe svojimi populárnymi interaktívnymi titulmi, plánuje novú hru z prostredia Star Wars, no až doteraz neboli žiadne detaily oficiálne potvrdené.

Po oficiálnom ohlásení titulu je už známe, že Star Wars: Eclipse sa bude odohrávať v ére zlatého veku Novej Republiky (High Republic), stovky rokov pred udalosťami s nástupom Skywalkera.

„High Republic“ bola pôvodne propagovaná ako projekt Luminous, pozostávajúci z rôznych príbehov, prepojených sériou kníh a komiksov zo sveta Star Wars zasadených to zlatej éry Novej Republiky, približne 200 rokov pred filmami Star Wars a 800 rokov po páde „Starej Republiky“.

Tento multimediálny projekt skúma rád Jediov a ich boj s Nihilmi, novou frakciou rebelov, ktorí na svoje nájazdy naprieč galaxiou využívajú unikátnu hyperpriestorovú technológiu.

Bude Star Wars: Eclipse ďalšou interaktívnou hrou pre Quantic Dream?

Vývojárske štúdio Quantic Dream sa zvyčajne špecializuje na príbehové interaktívne hry, ktoré svojím spracovaním balansujú na pomedzí videohier a interaktívnych filmov. Štúdio sa preslávilo najmä hrami ako Heavy Rain, Beyond: Two Souls a mierne kontroverzným Detroit: Become Human.

Podľa najnovších informácií však bude Star Wars: Eclipse iná záležitosť ako ich tradičné tituly. Tvorcovia novinku opísali ako rozvetvenú akčnú hru, v ktorej má hráč vo svojich rukách osud viacerých postáv a dej tak dokáže prežiť komplexne.

YouTube/Screenshot

Voľby hráčov za jednotlivé postavy by pritom mali byť jadrom zážitku, pretože každé rozhodnutie bude mať dramatický vplyv na priebeh deja. Quantic Dream vyvíja Star Wars: Eclipse spoločne s Lucasfilm Games a momentálne je ešte stále priskoro hovoriť o predbežnom dátume vydania.

Treba však dodať, že toto univerzum v poslednej dobe láka stále viac vývojárov a okrem Star Wars: Eclipse sa v najbližších rokoch môžeme tešiť na nový remake Star Wars: Knights of the Old Republic či pokračovanie Star Wars Jedi: Fallen Order z roku 2019, ktoré je momentálne taktiež vo vývoji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú