Zdieľanie účtov ku streamovacím či hudobným službám patrí k populárnym praktikám používateľov, ako ušetriť na predplatnom. Väčšina služieb, vrátane Netflixu, Disney+ či HBO Max, totiž umožňuje na jednom účte sledovať obsah na viacerých zariadeniach, a to dokonca v rovnakom čase.

Znamená to, že keď si rodina, priatelia prípadne úplne cudzí ľudia medzi sebou vymenia prihlasovacie údaje k účtu, môžu na ňom sledovať obsah z rôznych lokalít, a to spravidla bez akýchkoľvek obmedzení.

V čoraz väčšej miere si praktiku všímajú aj samotné streamovacie služby. Netflix napríklad minulý rok upresnil, že jeho službu vo svete neoprávnene zdieľa viac než 100 miliónov používateľov. Najväčšia svetová platforma sa voči tomu rozhodla zakročiť a postupne vo svete zakázala zdieľanie hesiel mimo jednej domácnosti.

FonTech

Všimli si to aj zakladatelia novej služby zo Slovenska, ktorí od jesene minulého roka začali ponúkať zdieľané účty ku streamovacím i hudobným službám za zlomok plnej ceny ich predplatného. V ponuke nefiguruje iba predplatné k Netflixu, ale tiež ďalším platformám ako Disney+, HBO Max, Spotify či prémiovému účtu YouTube.

Na novú službu redakciu FonTech.sk upozornilo niekoľko čitateľov, rozhodli sme sa ju vyskúšať. Zároveň sme zisťovali, či je takýto spôsob podnikania legálny a či sa používateľ v prípade zakúpenia vystavuje právnemu riziku. Na názor sme sa však spýtali aj samotných streamovacích služieb.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú