Vlnu ošiaľu okolo štvrtej série superhrdinského seriálu The Boys z dielne Prime Video sa snaží šikovne využiť aj streamovací gigant Netflix, ktorý koncom júna predstaví svoju vlastnú superhrdinskú sériu s názvom Supacell. Tá sa nám predstavila v ďalšej ukážke, ktorá prináša novú a sviežu perspektívu do už známeho obľúbeného žánru.

Superhrdinovia z ulíc špinavého Londýna

Napriek kvalitatívnemu vákuu posledných MCU filmových a seriálových projektov, fanúšikovia na komiksové predlohy a superhrdinov nezanevreli. Aspoň si to myslí Netflix, ktorý už 27. júna pridá do svojej knižnice novú 6-dielnu sériu inšpirovanú legendárnymi seriálmi, ako Heroes či Misfits.

Ukážka pôsobí dojmom, že Supacell kombinuje známe otrepané prvky žánru, ako nadľudská sila, rýchlosť či cestovanie časom cez rôzne portály, no jeho devízou bude miesto, do ktorého je príbeh zasadený.

Ten sa totiž odohráva v drsných uliciach južného Londýna, ktoré sa stáva epicentrom nadprirodzených aktivít s komiksovým nádychom. Hlavnými protagonistami sú tak piati obyčajní ľudia s náhodne získanými schopnosťami, ktorí musia bojovať o svoje životy dosť aj bez toho, aby sa museli starať o záchranu sveta.

Jeden z hlavných hrdinov Michael (Tosin Cole) navyše dostane možnosť cestovať do budúcnosti, kde zistí, že jeho snúbenica Dionne (Adelayo Adedayo) čoskoro zomrie a v snahe zachrániť ju tak musí zjednotiť všetkých ďalších superhrdinov.

TMDB

Tvorcom Supacell je britský producent a režisér Rapman, známy predovšetkým filmovým počinom Blue Story z roku 2019, ktorý sa sústredil na rivalitu gangov  a svojím autentickým zobrazením kultúry južného Londýna si získal srdcia fanúšikov i kritikov.

Do rovnakého prostredia sa tak vracia aj so svojou seriálovou novinkou, ktorá tak môže vytvoriť zaujímavý kokteil rôznych žánrov. Aj to je jedným z hlavných dôvodov, prečo by si premiéru Supacell nemal nechať ujsť žiadny fanúšik alternatívnej formy superhrdinov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú