Netflix nezaspáva na vavrínoch a aj naďalej pokračuje v napĺňaní stanovených kvót. Tentokrát nás neoficiálna facebooková stránka československých fanúšikov Netflixu informovala o zaradení troch filmových klasík pôvodom z Česka. Potešujúca je aj správa z webu Médiář, podľa ktorého by mal Bontonfilm v nasledujúcich mesiacoch dodať na Netflix ďalších 70 českých a slovenských filmov.

Aby mohla najväčšia streamovacia služba fungovať v našich končinách ako doteraz, potrebuje napĺňať svoju knižnicu lokálnym obsahom. Ďalšiu dávku českých filmov tvoria nasledujúce tituly, ktoré žánrovým zaradením prilákajú ku obrazovkám len veľmi špecifickú skupinu divákov.

  • Báječná léta pod psa – česká komédia o dospievajúcom chlapcovi, ktorej hlavnou úlohou je zložiť starším divákom ružové okuliare, cez ktoré sa dívajú na minulý režim. Tragikomédia navyše disponuje vynikajúcim hereckým ansámblom, zvládajúcim balansovanie medzi humornými a dramatickými scénami na excelentnej úrovni.
  • Colette – priaznivo ohodnotená vojnová dráma o vzťahu vojnového väzňa Viliho a židovky Colette. Milostný príbeh lemujú hrôzy Osvienčimu, kde každý deň môže byť ich posledný.
  • Lidice – oceňovaná dráma o drobnej českej obci, ktorú počas druhej svetovej vojny vyhladili Nemci. Film vykresľuje vojnové hrôzy prostredníctvom emócii a medziľudských vzťahov tamojších obyvateľov.

Príspevok informuje aj o tituloch Pasti, pasti, pastičky a Obsluhoval jsem anglického krále, ktoré však na území Slovenska nie sú dostupné a pri redakčnej kontrole priamo na Netflixe sme tieto tituly nevedeli spustiť, respektíve nájsť. Trojicu českých klasík už od polovice júna doplnia tituly Bontonfilmu. Najväčší český distribútor filmov do kín a na fyzických nosičoch začne od polovice júna do konca roka postupne sprístupňovať až 70 českých a slovenských filmov.

FonTech

Medzi klenoty zlatého fondu českej kinematografie patria snímky ako Všichni dobří rodáci, Intimní osvětlení, Vrchní prchni, S tebou mě baví svět, Poslední aristokratka, Domácí péče a mnohé ďalšie, ktoré už onedlho pristanú na domovských obrazovkách Netflixu.

Prečítaj si tiež
Takmer 90 nových filmov a seriálov. Toto všetko pribudne do ponuky Netflixu

Martin Palán, riaditeľ Bontonfilmu divákov uisťuje, že ich ponuka bude nesmierne pestrá. Distribučná spoločnosť dodá na streamovaciu službu klasické rozprávky, vekom overené drámy, komédie, repertoár Karla Zeman,a ale aj nedávno vydané filmy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom