Realitou sa stáva niečo, na čo sme upozorňovali už dávnejšie. Zadlžená streamovacia služba Disney+ začala ponúkať časť svojich exkluzívnych filmov hlavnému konkurentovi – Netflixu. Slováci si tak na najväčšej svetovej platforme už dnes môžu pozrieť tri známe filmy, pričom ďalšie budú postupne pribúdať.

Na Netflix pribudli filmy od Disney+

Spoločnosť Disney, pod ktorú spadá aj streamovacia služba Disney+, aktuálne šetrí, kde sa dá. Okrem masívneho prepúšťania začal svoj obsah tiež ponúkať aj konkurencii v podobe Netflixu.

Na Netflixe môžu Slováci nájsť trojicu hollywoodskych blockbusterov Votrelec: Covenant, Úsvit planéty opíc a Vojna o planétu opíc, informuje Filmtoro. Filmy budú na Netflixe dostupné najmenej do 14. mája 2024 a čoskoro k nim pravdepodobne začnú pribúdať aj ďalšie.

Filmy sú na Netflixe dostupné s českými titulkami, predplatitelia ich však môžu naďalej nájsť aj v ponuke Disney+, kde sú k dispozícii aj s českým dabingom.

Streamovacie platformy čoraz viac začínajú svoj obsah ponúkať aj konkurencii. Reagujú tak na vlastnú vysokú zadlženosť. S výnimkou Netflixu (a v istej miere tiež HBO Max) nedokáže žiadny zo svetových hráčov generovať zisk.

TMDB

Jeden obsah určite nepríde

Veľkí hráči tak začínajú svoj kedysi exkluzívny obsah ponúkať konkurencii. Z novej praktiky v súčasnosti profitujú predovšetkým predplatitelia Netflixu, ktorí okrem čerstvých filmov od Disney+ môžu v knižnici nájsť aj obsah od HBO Max.

Menovite ide napríklad o seriály Bratstvo neohrozených, Pacifik, Hráči a ďalšie. Obsah od Disney bude na Netflix pribúdať aj v budúcnosti. Podľa šéfa Disney Boba Igera pre spoločnosť ide o skvelú príležitosť, ako navýšiť zisky a zároveň tiež zatraktívniť svoju vlastnú službu. Iba nedávno na Netflix pribudol aj akčný film od Amazonu.

Iger tiež priblížil, že najväčšie esá služby Disney ako napríklad komiksovky od Marvelu alebo sága Star Wars naďalej zostane dostupný exkluzívne v rámci Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú