Netflix pod svoju záštitu získal ďalší, na prvý pohľad excelentne vyzerajúci film. Facebooková stránka fanúšikov Netflixu totiž informuje, že streamovacia služba odkúpila práva na triler The Pale Blue Eye.

Netflix vo svojej knižnici hosťuje vedľa originálnych titulov aj hneď niekoľko, minimálne časovo exkluzívnych snímok štúdií tretích strán. Takýmto prípadom bude aj triler natáčaný podľa rovnomenného románu Louisa Bayarda, kde si hlavnú úlohu strihne vynikajúci Christian Bale.

Ten spolu s režisérom Scottom Cooperom snímku aj produkuje, pričom na obrazovkách by sme ju mohli vidieť snáď ešte tento rok. Netflix, ako píše portál Deadline, odkúpil práva na snímku na Európskom filmovom trhu (EFM) za 55 miliónov dolárov, čím pokoril celú radu záujemcov.

Netflix za 55 miliónů dolarů koupil práva na distribuci nového gotického hororu The Pale Blue Eye. Ten natočil režisér…

Posted by Netflix CZ + SK Fans on Sunday, March 7, 2021

Premisa filmu bude zasadená do prvej polovice 18. storočia, kde si hlavnú úlohu strihne vojnový veterán. Ten sa po odslúžení rokov stáva detektívom a je následne nasadený na prípad vraždy na akadémii vo West Pointe. Bale tak bude postavený do pozície detektíva riešiaceho celú radu v mnohých prípadoch aj nevysvetliteľných záhad.

Mimochodom pôjde už o tretí stret Coopera a Balea na filmárskom pľaci. V minulosti spolupracovali na pomerne kladne prijatých snímkach Out of the Furnace a Hostiles, kde preukázali divákom svojské čaro takejto kooperácie.

Kvantita nad kvalitou?

Zaujímavosťou tak je, že odkúpenie snímky je takmer načakanou udalosťou. Práve takéto narábanie s filmovým priemyslom naznačil Netflix už začiatkom roka, kedy nám sľúbil, že sa v roku 2021 dočkáme vyše 70 filmov.

V prípade, že podobne prekvapivé akvizície streamovacia služba urobí počas nasledujúcich mesiacov hneď niekoľko, konečná číslovka by mohla vzhľadom na objem vlastnej produkcie a tvorbu tretích strán prekonať aj magickú hranicu 100 filmov za rok.

Otázkou ale zostáva, v akom pomere bude uprednostňovaná kvantita pred kvalitou. Našťastie, kooperácia Balea a Coopera v očakávanom trileri The Pale Blue Eye naznačuje, že sa film uberá pre divákov tou prijateľnejšou cestou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom