Jedna z najväčších streamovacích aplikácií filmov a seriálov, Netflix, ukončila 3. sériu svojho seriálu Narcos v Kolumbii. Obchod s drogami bude tentokrát pokračovať v Mexiku. Nová séria seriálu Narcos sa zameria na zrod najväčšieho mexického kartelu Guadalajara a jeho históriu siahajúcu do 80-tých rokov minulého storočia.

Netflix sa vo svojom seriáli Narcos venoval počas troch sérií príbehu Pabla Escobara a neskôr kartelu Cali, ktorý v Kolumbii vytvoril obrovské drogové impérium. Popri rozvoji jeho obchodu s drogami sa však v Mexiku prebúdzala nová skupina drogových dílerov, ktorí sa neskôr sformovali do jednej z najväčších organizácií na svete.

Príbeh drogových kartelov tentokrát ožije v Mexiku

Spoločnosť teraz odhalila nové detaily z pripravovanej 4. série seriálu. Ten bude zasadený do prostredia mexického kartelu Guadalajara pod vedením Miguela Ángela Félixa Gallardoa. Bol to práve tento muž, ktorý stál za zjednotením malý drogových skupín v Mexiku a vytvoril rozsiahly obchod s drogami.

Felix bude v novej sérii prezentovaný ako benevolentný, lojálny vodca, ktorý si ctí svoju rodinu, priateľov a zamestnancov. Jeho ambície však predčia všetko. Vodcu tohto kartelu v seriáli Narcos stvárni Diego Luna, ktorý bude čeliť tajnému agentovi DEA, Michaelovi Penovi. Ten si zahrá pod menom Kiki Camarena.

Nenechaj si ujsť
2033: Slovenský akčný seriál na štýl The Walking Dead alebo Vikingov, ktorý má priniesť niečo nové

Po nasadení do Mexika prichádza Kiki k cenným informáciám o Felixovi. Jeho organizácia je omnoho sofistikovanejšia, než sa mu zdá. Keď Kiki kvôli práci zoberie so sebou do prostredia drogových dílerov aj svoju ženu a malého syna, zistí, že pred ním stoji väčšia úloha ako očakával. Dej novej série sa bude sústrediť na vznik tohto obrovského mexického kartelu, ktorý vznikol spájaním menších drogových dílerov a výrobcov drog. Korene vzniku kartelu Guadalajara siahajú do začiatkov 80-tých rokov, kedy ešte v Kolumbii vládol vtedajší kráľ Pablo Escobar.

V poradí 4. séria už pozná aj mená výkonných producentov. Medzi nimi bude Eric Newman, José Padilha, Doug Miro a Carlo Bernard, pričom produkciu bude pre Netflix zabezpečovať televízia Gaumont. Zatiaľ však nie je stanovený presný dátum ďalšej série. Posledná 3. séria ale mala premiéru začiatkom septembra minulého roka, a tak môžeme očakávať, že sa v približne rovnakom období objaví aj ďalšie pokračovanie seriálu Narcos: Mexiko. Netflix však už navnadil fanúšikov seriálu trailerom, ktorý zverejnil ešte v závere minulého roka. Nateraz nám tak ostáva len čakať, kedy spoločnosť vyrukuje s novými dielmi o mexickom drogovom karteli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom