Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Časy, kedy Netflix bezhlavo rozhadzoval desiatky miliónov za novinky s neistou návratnosťou, sú už dávno preč. Streamovací gigant ruší jeden seriál za druhým a filmy začal filmy ponúkať konkurencii. Teraz Netflix prekvapuje ďalším krokom – na poslednú chvíľu vycúval z pripravovanej romantickej komédie s prvotriednym hereckým obsadením.

Rozhodol sa ho nenatočiť

Romantická komédia Paris Paramount mala byť veľkým návratom uznávanej režisérsky Nancy Meyersovej na režisérsku stoličku. 73-ročná umelkyňa sa v minulosti preslávila kladne prijatými filmami ako Po čom ženy túžia, Lepšie neskoro ako nikdy či Stážista a v žánri patrí k absolútnej špičke.

Veľkorozpočtová romantická komédia Paris Paramount, mala byť voľne inšpirovaná jej životom, informuje IndieWire. Pozornosť v súvislosti s filmom budilo predovšetkým herecké obsadenie, keďže v hlavných úlohách sa tu mali objaviť hviezdy ako Scarlett Johansson, Penélope Cruz, Owen Wilson a Michael Fassbender.

TMDB

Film mal sledovať mladú režisérku, ktorá sa zamiluje do filmového producenta a spoločne natočia niekoľko úspešných snímok. Vzťah sa pre zamilovaný pár však napokon skončí – obe postavy sa vydajú vlastnou cestou, až kým sa nestretnú pri nakrúcaní veľkorozpočtového filmu s vrtkavými hviezdami, ktoré musia spoločne krotiť.

Netflix sľubne vyzerajúcu novinku napokon s režisérkou nenatočí. Dôvodom je neustále sa navyšujúci rozpočet, ktorý mal prekročiť 150 miliónov dolárov.Produkcia sa podľa viacerých zdrojov mala pôvodne zaviazať natočiť film do 130 miliónov, rastúce náklady už však Netflix nebol ochotný akceptovať a z projektu napokon vycúval.

Ponúkne ho konkurent

Meyersová z ukončenej spolupráce s Netflixom nemusí byť sklamaná. Hollywood Reporter informuje, že po romantickej komédii totiž okamžite skočila konkurencia a Paris Paramount s vysokou pravdepodobnosťou natočí Warner Bros. Discovery, pod ktorý patrí streamovacia služba HBO Max.

Film bude najskôr premietaný v kinách a následne bude zaradený do streamovacej služby, ako býva aktuálne zvykom. Netflix vycúvaním z projektu na poslednú chvíľu opäť ukazuje, že náklady si stráži čoraz viac a nechce bezhlavo investovať do každého projektu.

Streamovacia služba od začiatku roka zrušila viacero obľúbených seriálov, niektoré zo svojich filmov namiesto zaradenia do vlastnej knižnice začne ponúkať konkurencii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú