Streamovací gigant Netflix je rozhodne najviac predplácanou SVOD službou na trhu. Príjem spoločnosti minulý rok činil 20 miliárd dolárov a do roku 2024 by toto číslo malo prerásť hranicu 30 miliárd. Úspešnosť Netflixu sa udáva v počte predplatiteľov a odhaduje sa, že ročný plán pre tento rok bude splnený už v druhom štvrťroku, píše portál Nasdaq.

Medziročný nárast príjmu je momentálne celosvetovo ustálený na úrovni 4,1 % a odhaduje sa, že ku koncu roka bude ročný príjem činiť takmer 26 miliárd dolárov. Finančný analytik Michael Olson sa na základe nástroja Netflix Navigator, analyzujúcom vyhľadávacie trendy Netflixu, domnieva, že tento cieľ Netflix splní ešte v druhom kvartáli.

Prečo je teda na vine koronavírus?

Olson vo svojej správe naznačuje, že zložená ročná miera rastu (CAGR) Netflixu zaznamenala v prvých dvoch mesiacoch roka prudký trend rastu. Aj keď nástroj využívaný analytikom nie je stopercentný, už niekoľkokrát v minulosti Olsen dokázal s veľkou presnosťou odhadnúť nárast predplatiteľov služby.

Podľa jeho odhadu sa teda očakáva 3,8 % medziročného nárastu príjmu len na území USA a Kanady, čo je v porovnaní s prvotnými odhadmi takmer dvojnásobok. Netflix rastie aj napriek konštantnému vznikaniu nových streamovacích služieb a podľa Olsena vďaka zákazom cestovania by Netflix mohol v krátkom časovom horizonte na tejto pandémii len získať.

fool.com

O pozitívnych dôsledkoch koronavírusu na finančné výsledky Netflixu informoval aj analytik David Miller, ktorý vidí priamu koreláciu medzi stavom, kedy sa ľudia uzatvárajú vo svojich obydliach, rušia výlety, vyhýbajú sa obchodným domom a udalostiam s veľkými masami ľudí.

Nenechaj si ujsť
Facebook a Instagram upozorňujú Slovákov na koronavírus. Ministerstvu však kvôli náporu padol web

Miller očakáva, že vďaka týmto faktorom počet predplatiteľov v USA a Kanade presiahne očakávaných 7 miliónov už v prvom kvartáli. Analytik si myslí, že aktuálna situácia vo svete spôsobí, že v USA a Kanade do konca fiškálneho kvartálu pribudne ešte 510 000 predplatiteľov.

Ak sa zaujímaš o ďalšie informácie o tejto celosvetovej pandémii, určite si nezabudni prečítať náš článok, v ktorom sme ti zozbierali všetky štatistické údaje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú