Zlé správy pre predplatiteľov Netflixu. Najväčšia streamovacia služba sveta už čoskoro plánuje zvyšovať cenu predplatného, informuje Wall Street Journal. Nová cenová politika sa v prvej vlne dotkne amerického a kanadského trhu, následne sa cena služby bude zvyšovať globálne.

Čaká sa už len na jednu vec

Podľa zdrojov Wall Street Journal chce Netflix zvýšiť cenu predplatného krátko po skončení štrajku hercov, ktorý momentálne v Hollywoode prebieha. Bez ohľadu na výsledok vyjednávaní je isté, že Netflix, spoločne s ďalšími streamovacími službami i filmovými štúdiami, budú hercom platiť viac a výdavky svetových platforiem sa výrazne zvýšia.

Dokazuje to aj nedávno skončený štrajk 11-tisíc scenáristov, ktorý trval takmer 150 dní a médiá ho označovali za obrovské víťazstvo scenáristov nad streamovacími službami. Netflix spoločne s ďalšími budú musieť scenáristom vyplácať odmeny v závislosti od počtu sledovaných filmov a seriálov a budú musieť zvýšiť transparentnosť sledovanosti.

TOP NETFLIX filmy a seriály
Unsplash/Dima Solomin/TMDB (úprava redakcie)

Zároveň ako výsledok štrajku narástli aj celkové odmeny a výhody pre scenáristov, pričom podobný výsledok sa teraz očakáva aj pri hercoch. Netflix je tak odhodlaný kompenzovať zvýšené náklady na svojich predplatiteľoch a krátko po ukončení štrajku má v pláne oznámiť nové ceny predplatného.

Slovákov už Netflix okašľal

Zvyšovanie sa najskôr začne v USA a Kanade, následne sa ceny budú zvyšovať globálne. Ako veľmi cena predplatného porastie zdroje neuvádzajú, rovnako nie je známe, kedy sa zdražovanie prenesie na globálne trhy. Netflix bude pravdepodobne zvyšovanie vyhodnocovať individuálne podľa jednotlivých krajín.

Správa o možnom zvyšovaní ceny Netflixu prichádza krátko po tom, ako streamovací gigant začal globálne obmedzovať, respektíve dodatočne spoplatňovať, zdieľanie hesiel.

So Slovákmi v tomto prípade streamovacia služba vybabrala. Netflix totiž vo všetkých okolitých krajinách okrem Slovenska predstavil možnosť zaplatiť si do účtu dodatočného člena za zvýhodnených cenových podmienok.

V krajinách, kde túto možnosť nepredstavil, naopak služba ako kompenzáciu znižovala predplatné. Slovenska sa však znižovanie cien netýkalo, čo znamená, že nemáme ani lacnejšie predplatné, ani možnosť pridať do účtu člena navyše. Téme sme sa venovali v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú