Apríl sa na streamovacích službách ponesie v adrenalínovom duchu, štartujú totiž hneď dve ambiciózne akčné novinky. Apple TV+ do ponuky uvedie hviezdne obsadenú akčnú komédiu s Anou de Armas a Chrisom Evansom, konkurenčný Amazon z rukáva vytiahne jeden z najdrahších seriálov roka, za ktorým stoja tvorcovia Avengers.

Na silnej vlne sa konečne povezie aj Netflix, ktorý je povzbudený nečakaným úspechom svojej špionážnej novinky Night Agent a v apríli sa pochváli pokračovaním kladne prijatej fantasy aj celovečerným historickým filmom postaveným na vlastnom úspešnom seriáli.

Atraktívne novinky do knižníc pridajú aj HBO Max a Disney+, prakticky každá jedna streamovacia služba tak v apríli ukáže zaujímavý obsah. Tu je 10 prichádzajúcich filmov a seriálov, ktorým sa v apríli oplatí venovať pozornosť.

Ako som spoznala tvojho otca (2. séria)

Kedy: 4. apríl

Kde: Disney+

Legendárny sitkom Ako som spoznal vašu mamu sa 9 rokov po ukončení dočkal duchovného nástupcu. Tentokrát v centre príbehu stojí herečka Hillary Duff, ktorá rozpráva svojmu synovi príbeh o tom, ako stretla jeho otca. Seriálová novinka sa na obrazovky dostala v roku 2021 a aj keď kvalitami ani zďaleka nedosahovala úroveň originálu, dokázala k obrazovkám prilákať dostatočný počet divákov na to, aby si zabezpečila aj pokračovanie.

Druhá séria sa bude viac sústrediť na dynamiku medzi postavami, pričom Sophie a jej úzka skupina priateľov budú opäť pokračovať v bádaní, kým sú, čo chcú od života a ako sa zamilovať v dobe zoznamovacích aplikácií a neobmedzených možností. Tvorcovia si v 2. sezóne nachystali aj prekvapenie pre fanúšikov originálu, odkiaľ sa vráti jedna z najobľúbenejších postáv.

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

Kedy: 14. apríl

Kde: Netflix

Uhtred z Bebbanburgu hlási prekvapivý návrat na televízne obrazovky. Obľúbený fiktívny hrdina svoju cestu zavŕšil v 5. sérii seriálu The Last Kingdom, Netflix však usúdil, že príbeh neohrozeného bojovníka ešte neskončil a zaslúži si plnohodnotné zakončenie v podobe celovečerného filmu.

Uhtred bude v novom dobrodružstve opäť čeliť ťažkým rozhodnutiam a bude hrať kľúčovú úlohu pri snahe kráľa Eduarda zjednotiť Anglicko. V približne v 2-hodinovej snímke nebudú chýbať všetky postavy známe zo seriálu, vrátane Stiorry, Osberta, Konštantína alebo Uhtredových bratov v zbrani. O film sa postará Ed Bazalgette, ktorý sa výrazne podpísal aj na tvorbe seriálu a zrežíroval niekoľko epizód v 3. a 4. sérii.

The Last Thing He Told Me

Kedy: 14. apríl

Kde: Apple TV+

Apple má po veľkom úspechu Black Bird nakročené k ďalšiemu seriálovému hitu. Opäť pôjde o kriminálnu drámu, tentokrát však v centre príbehu bude stáť Hannah, ktorej manžel náhle záhadne zmizne a zanechá po sebe iba odkaz. Hlavná hrdinka je pri objasňovaní záhady nútená zblížiť sa so svojou nevlastnou 16-ročnou dcérou Bailey, ktorá však Hannah vôbec nemá v láske. Dvojica musí prekonať vzájomné rozdiely a spojiť sily pri hľadaní nezvestného otca a manžela. Čím bližšie sa k pravde dostávajú, tým sú okolnosti jeho zmiznutia záhadnejšie.

The Last Thing He Told Me podľa traileru sľubuje temnú mysterióznu detektívku s množstvom podozrivých postáv a skrytých tajomstiev. Príbeh je postavený na rovnomennom knižnom bestselleri spisovateľky Laury Daveovej, ktorá sa na vzniku seriálu priamo podieľala. Seriál budí pozornosť aj účasťou oceňovanej herečky a držiteľky Zlatého glóbusu Jennifer Garnerovej. Nová miniséria bude pozostávať zo 7 dielov, prvé dva budú k dispozícii v polovici apríla. Premiéry finálnej epizódy a rozlúsknutia prípadu sa diváci dočkajú 19. mája.

Barry (4. séria)

Kedy: 16. apríl

Kde: HBO Max

Aj štvrtá séria populárneho, deviatimi cenami Emmy ovenčeného seriálu Barry, na ktorého scenári sa podieľal Bill Hader s Alecom Bergom, sa točí okolo bývalého mariňáka (Hader), teraz podradného nájomného vraha. Osamelý zabijak, nespokojný so svojím životom, sa vyberie do Los Angeles, kde má spáchať ďalšiu vraždu. Nakoniec však nachádza útočisko v skupine talentov losangelskej divadelnej scény.

V novej sérii sa Barry zúfalo snaží opustiť svoju násilnícku minulosť, vymaniť sa zo sveta nájomných vrahov a venovať sa novej vášni. Spáliť za sebou mosty ale nie je hračka, o čom sa hlavný hrdina opakovane presvedčil aj v predchádzajúcich sériách. Tá štvrtá bude pre seriál znamenať finálnu stanicu, keďže HBO už v nakrúcaní nebude ďalej pokračovať.

Dead Ringers

Kedy: 21. apríl

Kde: Prime Video

Psychologická dráma Príliš dokonalá podoba (Dead Ringers), v ktorej si v roku 1988 zahral Jeremy Irons, sa dočká televízneho spracovania. Postará sa oň Amazon a opäť pôjde o divácky náročnejšiu novinku, ktorá predstaví komplikovaný vzťah identických dvojčiat v milostnom trojuholníku.

Príbeh bude sledovať dvojicu gynekologičiek a odborníčok na asistovanú reprodukciu, ktoré sú síce vzhľadovo podobné, no charakterovo od seba nemôžu byť odlišnejšie. Kým jedna je utiahnutá a drží si od ľudí odstup, druhá si život užíva plnými dúškami a strieda jedného partnera za druhým. Seriál sa zameria ako na profesijný život a problémy v medicíne, tak aj na zamotaný osobný život oboch protagonistiek. Dvojitú úlohu v novinke stvárni herečka Rachel Weiszová, ktorá sa preslávila predovšetkým v dobrodružnej sérii Múmia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú