Najznámejšia streamovacia spoločnosť sveta podľa viacerých zdrojov upravila svoju firemnú kultúru.

Jej zamestnanci boli v podobe memoranda upozornení, že ak s obsahom, ktorý Netflix ponúka, nesúhlasia, možno by sa po práci mohli porozhliadnuť inde.

Ako informuje Business Insider, do firemných smerníc najnovšie pribudol prídavok s názvom „Umelecký prejav„, v ktorom sa uvádza, že Netflix nebude cenzurovať umelcov ani ich hlas, a to ani v prípade, že zamestnanci môžu takýto obsah považovať za nevhodný alebo škodlivý.

Reakcia na minuloročnú kontroverziu?

Nová smernica môže byť reakciou na minuloročný kontroverzný stand-up Davea Chappella, ktorý predovšetkým v zámorí vyvolal kritické ohlasy. Bol označovaný za homofóbny a nahneval množstvo zástancov hnutia LGBT+.

Netflix

Nechýbala medzi nimi ani časť zamestnancov Netflixu, ktorí v reakcii od svojho zamestnávateľa požadovali úpravu smerníc tak, aby sa v budúcnosti predišlo škodlivým a nevhodným vtipom na adresu komunít.

Zamestnanci rovnako žiadali, aby Netflix viac podporoval trans a nebinárnych umelcov a aby takíto zamestnanci v rámci spoločnosti vo väčšej miere zastávali aj vedúce úlohy.

Veríme, že táto spoločnosť sa môže a musí snažiť viac v našom úsilí zabávať svet, a že cesta vpred musí zahŕňať rôznorodejšie hlasy, aby sa zabránilo spôsobeniu ďalších škôd,“ písalo sa v petícii zamestnancov podľa portálu Wrap.

Netflix upravil firemnú kultúru

Netflix teraz v novej smernici svojich zamestnancov upozorňuje, že od nich môže a bude požadovať, aby pracovali aj na obsahu, s ktorým sa názorovo nemusia stotožňovať. Memorandum rovnako približuje, že na názory zamestnancov na to, čo je v obsahu škodlivé, nemusí dbať.

„Nie každému sa bude páčiť, alebo bude súhlasiť s obsahom v našej službe. Aj keď je každý titul iný, pristupujeme k nim na základe rovnakých princípov: podporujeme umelecký prejav tvorcov, s ktorými sa rozhodneme spolupracovať; programujeme pre rôznorodé publikum a vkus; a necháme divákov rozhodnúť sa, čo je pre nich vhodné.

Ako zamestnanci podporujeme zásadu, že Netflix ponúka rôznorodé príbehy, aj keď zistíme, že niektoré tituly sú v rozpore s našimi osobnými hodnotami. V závislosti od vašej úlohy možno budete musieť popracovať na tituloch, ktoré považujete za škodlivé. Ak je pre vás ťažké podporiť našu šírku obsahu, Netflix nemusí byť pre vás tým najlepším miestom.

Kritika aj posmešky

Netflix už v zámorí za dodatok v memorande čelí kritike, streamovacia služba je však známa otvorenosťou a podporou menšín vo svojom obsahu. Prehnaný dôraz na politickú korektnosť služby sa v minulosti stával terčom častých vtipov.

Do Netflixu sa na sociálnych sieťach verejne „obuli“ viaceré známe osobnosti, medzi inými napríklad Elon Musk, podľa ktorého sa streamovacia služba kvôli „woke“ iniciatíve stáva nepozerateľnou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP