Svet kryptomien dnes ponúka možnosti nákupu, držania a obchodovania s digitálnymi aktívami naozaj pre každého a svoje vlastné kryptomeny môžeš na širokom spektre búrz nakúpiť už do pár minút od stiahnutia aplikácie, či vytvorenia účtu na burze.

Takýto posun spolu so stále nižšími transakčnými poplatkami a znižujúcou sa výškou „vstupného kapitálu“, ktorý na trh prinesie začínajúci investor, spôsobujú, že do kryptomien sa počas posledného roka nahrnulo obrovské množstvo ľudí, ktorých záujmy sú rôznorodé.

Nechávať si niektoré kryptomeny na burze nemusí byť na škodu

Niektorí sledujú nákupom vidinu rýchleho a veľkého zisku, čo sa im môže a nemusí vyplatiť. Drvivá väčšina začínajúcich investorov si však svoje kryptomeny necháva uložené na burzách, aby mohla „zachytiť“ rýchly nárast či prepad ceny a svoje portfólio navýšiť, prípadne rozpredať.

NEPREHLIADNI
Zo zlata na bitcoin. Kryptomena má obrovské výhody, čaká nás desaťnásobný nárast ceny, tvrdí slovenský odborník

Napriek tomu, že držať kryptomeny na burze prináša riziká, ako napríklad nižšie zabezpečenie než pri ich držbe na vlastnej sofvérovej či hardvérovej peňaženke, ktorú si dnes vie taktiež založiť naozaj každý, je u začiatočníkov pochopiteľné, že o svoje mince nechcú prísť vlastným zavinením a po nákupe s nimi takmer nič nenarábajú.

Zobraziť celú galériu (15)
Unsplash / Binance (úprava redakcie)

To je samozrejme výhodné pre samotné burzy, ktoré sa prirodzene snažia udržať kryptomeny svojich klientov u seba za každú cenu a ponúkajú preto možnosti zhodnotenia priamo v prostredí burzy formou stakingu.

Staking predstavuje spôsob zhodnocovania kryptomien na burzách či priamo v kryptomenových peňaženkách, kde majiteľ kryptomien zamkne svoje mince či tokeny ako depozit a nechá ich „pracovať“ prostredníctvom algoritmu Proof of Stake (PoS). Za odmenu, že svojimi kryptomenami pomáha overovať transakcie, získava potom rôzne odmeny vo forme úroku vloženej kryptomeny či iného tokenu.

Toto je ideálna možnosť nechať svoje tokeny zarábať
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP