Muskova automobilka nepoľavuje v napredovaní a po otvorení dvojice nových tovární v Texase a Nemecku oznámila miesto pre svoju ďalšiu Gigafactory.

To však mnohých prekvapí, nakoľko vyrastie v krajine, ktorá je jednou z najmenej rozvinutých z pohľadu elektromobility. Na novinku upozornil portál Electrek.

Ďalším miestom pre novú továreň Gigafactory má byť, podľa dostupných informácií, Indonézia. Túto správu potvrdili tamojšie média a Tesla tak v krajine postaví fabriku nielen na výrobu batérií, ale aj automobilov.

Tesla

Rozhodnutie padlo po tom, čo sa Elon Musk stretol s tamojším prezidentom Jokom Widodom. Spočiatku bola v pláne iba výstavba továrne na výrobu batérií, no po poslednom rozhovore sa Tesla rozhodla investovať aj do celej fabriky na výrobu elektromobilov.

Indonézia je najväčším producentom niklu

Dôvod, prečo sa Musk rozhodol postaviť ďalšiu továreň v krajine, kde elektromobilita nie je na veľmi dobrej úrovni, je jednoduchý. Indonézia je totiž svetovým lídrom v produkcii niklu, teda suroviny, ktorá je extrémne dôležitá pri výrobe batérií.

Tesla si takýmto spôsobom zabezpečí dôležitý zdroj na výrobu vlastných batérií a tiež minimalizuje náklady na prepravu. Koniec koncov, výstavba továrne navyše môže prispieť k rozvoju elektromobility v krajine, takže vo finále z toho môžu profitovať obe strany.

Bližšie detaily nepoznáme

Podľa tamojších médií je zatiaľ všetko iba na ústnej dohode a doposiaľ neboli podpísané žiadne zmluvy. V tomto prípade však má ísť len o „formalitu“ a Tesla by mohla stúpiť na indonézsky trh už tento rok.

Flickr Steve Jurvetson / Freepik

Tajomstvom zostáva aj výška investície, za ktorú sa kalifornská automobilka chystá postaviť novú fabriku. Všetko podstatné sa snáď dozvieme v najbližších mesiacoch.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP