Smrtonostná pasca v lietadle.“ Aj týmto prívlastkom diváci častujú filmovú novinku Blood Red Sky, ktorá bola do knižnice služby zaradená len pred necelým týždňom. V hodnoteniach divákov síce nejde o nič špeciálne, Netflix však má dôvod na radosť. Blood Red Sky je divácky hit.

Filmová novinka, v ktorej teroristi unesú lietadlo a následne ich začne nemilosrdne likvidovať upírska pasažierka, totiž aktuálne kraľuje rebríčkom sledovanosti po celom svete a podľa štatistík portálu Flixpatrol momentálne nejestvuje krajina, kde by film nefiguroval v TOP 10 najpopulárnejšieho obsahu.

Netflix

Okrem veľkých trhov sú na film zvedaví aj slovenskí diváci. Blood Red Sky sa v tuzemskom rebríčku sledovanosti striedavo umiestňuje na prvej, respektíve druhej priečke najsledovanejších noviniek, kde sa novinka v popularite strieda s brazílskou verziou šteklivej reality show Too Hot to Handle.

Nečakaný hit

Novinka z nemeckej produkcie na čelo rebríčkov vyskočila pomerne prekvapivo, nesprevádzala ju totiž žiadna veľká kampaň, navyše ide o nemecký, pre Netflix cudzojazyčný film, a tie sa bez hypu a reklamy po premiére nezvyknú dostať takto vysoko.

Videl si už? 
RECENZIA: Do kín prichádza nový sci-fi film s Colinom Farellom, vesmírnej ceste za záchranou ľudstva však niečo chýba

V čom teda spočíva nečakaný úspech nemeckej novinky? To s istotou nevie povedať ani Neflix, Blood Red Sky však zaznamenal slušné divácke ohlasy a o filme sa jednoducho začalo rozprávať.

Krvavý let s nevítaným pasažierom

Príbeh novinky sa odohráva v lietadle, ktoré unesie skupina dobre organizovaných teroristov. Plán ide presne podľa predstáv až do chvíle, kým si únoscovia neuvedomia, že na palube majú upírku odhodlanú chrániť svojho maloletého syna.

Okrem teroristov musí matka-upírka bojovať aj s vlastnými chúťkami, každou vypitou kvapkou krvi sa totiž stáva nebezpečnejšou pre svoje okolie a tiež pasažierov, ktorých sa snaží od rovnakého osudu ochrániť.

Z hereckého osadenstva pozornosť púta predovšetkým prítomnosť Dominica Purcella, ktorý sa pred rokmi preslávil hlavnou úlohu v seriálovom fenoméne Prison Break.

Celkovo sa o Blood Red Sky nedá povedať, že by po stránke kvality išlo o hocičo viac ako krvavé akčné béčko, film však rozhodne prekvapuje prístupom k upírom, ktorých tvorcovia predstavujú skutočne v neopozeranom svetle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú