Tento rok sa uskutoční už deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku. Medzinárodné letecké dni SIAF (3.-4. August) na Leteckej základni Sliač opäť prinesú návštevníkom zaujímavý letecký program či iné zaujímavosti. Ministerstvo obrany SR informuje, že piloti vzdušných síl predstavia okrem svojich spôsobilostí aj úplne novú techniku.

Piloti Vzdušných síl SR tak okrem ukážok ochrany vzdušného priestoru na tomto ročníku podujatia predstavia novú techniku, ktorá je výsledkom najväčšej reálnej modernizácie ozbrojených síl. Všetci návštevníci môžu nadobudnúť bližšie poznatky o údržbe, logistickej podpore či výcviku, ktorý súvisí so zavedením najmodernejšej leteckej techniky do výbavy Vzdušných síl OS SR.

Nezabudnuteľný program

Na SIAF 2019 sa celkovo predstaví 13 krajín, pričom Vzdušné sily OS SR návštevníkom predvedú 11 kusov leteckej techniky. Medzi nimi sa objavia napríklad vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk a Mi-17, dopravné lietadlo Spartan C-27J či stíhacie lietadlá Mig-29. K dispozícii budú rôzne statické, ale aj dynamické ukážky, pomocou ktorých piloti predstavia ochranu vzdušného priestoru.

Nenechaj si ujsť
Pravdepodobne našli chybu v Boeing 737 Max, ktorá podľa nedávnych testov mohla spôsobiť haváriu

Obľúbenou časťou programu býva najmä letecká akrobacia, ktorá návštevníkom prináša priam neuveriteľné vizuálne efekty. O tie sa tento rok postará špička v leteckej akrobacii – talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori. Okrem leteckej techniky však bude k dispozícii aj technika pozemných síl, medzi ktorou sa objavia viaceré bojové vozidlá či odpaľovacie zariadenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom