banner-mi5
Jednou zo symbolík čínskych smartfónov je DualSIM funkcionalita, ktorá je pre mnohých užívateľov kľúčovou vlastnosťou pri kúpe nového smartfónu. Samostatnou kapitolou sú microSD karty na zväčšenie interného úložiska. Kameňom úrazu je mnohokrát malá základná pamäť (zväčša 16 GB), čo je pre multimediálnych nadšencov jednoducho neprijateľné.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Ak ste však ten typ používateľa, ktorý využíva 2 SIM karty a navyše potrebuje množstvo úložiska, máme skvelý tip. V čom spočíva tento trik? Tento proces určite neodporúčame každému, no zdatnejší domáci kutili by to mali hravo zvládnuť. Upozorňujeme, že všetky operácie robíte na vlastné riziko a v prípade poškodených SIM kariet alebo straty záruky nenesieme žiadnu zodpovednosť. Najprv si povieme niečo o potrebných pomôckach.

xiaomi-redmi-note-3-pro-simslot

Pomôcky:

1. krok

V prípade, že ste sa naplno rozhodli podstúpiť tento risk a uvedomujete si možné komplikácie, môžeme sa pustiť do toho. Umiestnite nanoSIM kartu do hybridného slotu a uistite sa, že je v správnej pozícii. Na spodnej strane SIM karty nájdeme bod zlomu, podľa ktorého sa môžeme orientovať či je karta správne umiestnená.

2. krok

Druhý krok sa môže zdať ako najťažší, no opak je pravdou a s kúskom sedliackeho rozumu to zvládne naozaj každý. V tomto bode budeme potrebovať spomínaný zapaľovač, ktorým nahrejeme plastový obal okolo čipu. Nahrievajte plastovú časť v rozmedzí 30 sekúnd až 1 minútu. Po úspešnom zvládnutí týchto krokov sme už na dobrej ceste zvládnuť celý proces bez problémov. V 3. kroku si ukážeme, ako upevniť nanoSIM kartu o microSD kartu.

3. krok

K spojeniu SIM karty a microSD karty použijeme obojstrannú lepiacu pásku, no ešte predtým musíme správne orezať nanoSIM kartu. Na obrázku nižšie vidíte, že je potrebné „useknúť“ z oboch strán približne 1-2 mm. teraz nám už nič nebráni upevniť obe súčiastky k sebe. Podľa obrázka sa uistite, že SIM karta neprečnieva a taktiež sa presvedčte, či sa tvar v oranžovo vyznačenej oblasti zhoduje s obrázkom nižšie.

4. krok

Tak a úspešne sme prišli až k poslednému kroku. Dúfame, že ste všetko zvládli v poriadku a môžete sa tešiť z dobre odvedenej práce. Po vložení upravenej SD karty sa opäť presvedčte, či je kraj SIM karty správne zafixovaný. Následne sa v operačnom systéme pozrieme na fungovanie DualSIM a skontrolujeme funkčnosť SD karty. Zopár skúšobných súborov overí vašu SD kartu a ak všetko pôjde hladko, tento proces ste zvládli na jednotku.

microsd-nano-sim-chip-768x484

Zdroj: Nopreplied.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP