banner-mi-band-2Určite to poznáš. Piatkový alebo sobotný večer si užívaš vonku s kamarátmi a bez štipky alkoholu to akosi nejde. Z tej maličkej štipky to ale prerastie až do poriadneho žúru, ktorý sa však na druhý deň skončí veľkou opicou.

Trh s nositeľnými zariadeniami a smart hodinkami v poslednom čase ustupuje záujmu zo strany používateľov, no práve novinka z tohtoročného CES v Las Vegas to môže veľmi rýchlo zmeniť. Revolučný fitness náramok totižto dokáže jednoducho zmerať aktuálnu hladinu alkoholu v krvi a ty sa tak vyhneš nepríjmenostiam na ďalší deň, no využitie nájde napríklad aj v tom prípade, že chceš vedieť, či môžeš ísť bezpečne za volant.

proof-alkohol-tester-naramok-2zdroj fotografie: Wearable Zone 

Elektromechanický senzor na báze enzýmov sníma hladinu cez pokožku na základe prevodu alkoholu na elektrický prúd. Následne sa hodnota zobrazí ako na displeji náramku, tak aj v aplikácii pre Android alebo iOS. Medzi ďalšie neoceniteľné vlastnosti patrí aj schopnosť určiť, ako veľmi budeš opitý v nasledujúcich hodinách. Avšak zďaleka najzaujímavejšie znie to, že v príslušnej aplikácii zadáš, koľko si chceš vypiť a po dosiahnutí tohto limitu sa odošle notifikácia do pripojeného smartfónu.

proof-alkohol-tester-naramokzdroj fotografie: Mashable 

Dôležitosť tohto projektu podporila aj popredná medicínska inštitúcia v USA sumou 100 000 dolárov. V roku 2017 sa očakáva spustenie kampane a v konečnom dôsledku by si za tento rozhodne veľmi šikovný náramok mohol zaplatiť v rozmedzí 95 – 142 eur. Tak čo, kúpil by si si aj ty niečo podobné? Na Slovensku by sa ich asi predalo veľmi slušné množstvo.

TIP: Cena Xiaomi Mi Band 2 pre nás klesla na úroveň oficiálnej čínskej ceny od Xiaomi!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP