Aktualizované 24. júna: Stačilo 8 dní a svet filmu 2024 má nového kráľa návštevnosti. Nový animák od Pixaru pokračuje v prekvapivej celosvetovej dominancii a už teraz je z neho finančne najúspešnejšia snímka tohto roka.

V hlave 2 je v kinách na nezastavenie a portál Variety informuje o ďalšom obrovskom finančnom úspechu. S celosvetovými tržbami 724 miliónov dolárov nová Pixarovka prekonala všetky očakávania a je jasné, že v zárobkoch pokorí aj hranicu miliardy dolárov.

Z tohtoročných snímok sa k podobnému číslu zatiaľ žiadna novinka ani len nepriblížila, najbližšie k tomu mala Duna: Časť druhá, ktorá zarobila bezmála 712 miliónov dolárov. Kým Duna na pokorenie 700-miliónovej méty potrebovala 80 dní, nový animák to zvládol už za osem. Filmu sa darí aj na Slovensku. Len za otvárací víkend si ho prišlo pozrieť viac než 64-tisíc divákov.

V hlave 2 už teraz prepisuje všetky tohtoročné rekordy v kinách a s istotou sa zaradí medzi finančne najúspešnejšie animované snímky všetkých čias. Na popredné historické priečky napriek silnej diváckej odozve s istotou nedosiahne. Na čele rebríčka naďalej stojí hraná adaptácia Levieho kráľa so zárobkami 1,6 miliardy, za ktorou nasleduje Ľadové kráľovstvo 2 s tržbami 1,5 miliardy dolárov.

Opäť sa tak ukazuje, akú silnú skupinu v kinách tvoria rodiny s deťmi. Iba nedávno to potvrdil aj Garfield, ktorý v návštevnosti nedal šancu Furiose. O novom filme série Mad Max sa pritom hovorilo ako o jednom z najlepších akčných filmov poslednej dekády. Táto vizitka však divákov do kín neprilákala a Furiosa v kinách skončila ako veľký prepadák.

Finančný úspech v Hlave 2 dáva nádej aj sieťam kín, ktoré aktuálne zápasia so slabou návštevnosťou. Tá je v porovnaní s minulým rokom až o pätinu nižšiu a súčasná vzpruha prichádza v najlepšom možnom čase. Veľké nádeje okrem aktuálnej Pixarovky distribútori vkladajú aj do prichádzajúcich noviniek Tiché miesto: Prvý deň, Deadpool & Wolverine či štvrtého dielu nemenej silnej značky Ja, zloduch.

Pôvodný článok: 

Ani Duna 2, ani Godzilla či Bad Boys. Filmový rok 2024 má nového kráľa tržieb a všetky akčné blockustery dostali košom od najnovšieho animáku V hlave 2. Novinka od Pixaru dokonale zaskočila analytikov aj siete kín a už za úvodný víkend nazbierala čísla, o akých filmári snívali dlhé mesiace, informuje Variety.

Nečakane silný debut

V hlave 2 za prvé tri dni v kinách zarobil až 295 miliónov dolárov a stal sa jasným kráľom návštevnosti v kinách za tento rok. Ide o prvý film 2024, ktorý sa v USA za úvodný víkend dostal cez 100 miliónovú hranicu a zároveň o najúspešnejší filmový debut od premiéry Barbie v lete minulého roka.

Nová rozprávka od Pixaru na najväčšom filmovom trhu USA tromfla všetky tohtoročné snímky vrátane Duna: Časť druhá, ktorá zatiaľ rebríčku kraľovala. Duna 2 síce s celkovými tržbami 711 miliónov naďalej zostáva kráľom návštevnosti tohto roka, V hlave 2 ju však na čele rebríčka čoskoro vystrieda. Analytici novému filmu od Pixaru veštia veľkú budúcnosť a pokorenie magickej hranice jednej miliardy dolárov.

Podobné čísla sú vytúženým vzpružením aj pre známe štúdio Pixar, ktoré sa v posledných rokoch pri novinkách veľmi trápilo. Finančne v kinách nepresvedčili jeho posledné filmy Elementy, Lightyear či Keď sa červenám. V hlave 2 je historicky druhým najúspešnejším debutom od Pixaru, lepšie si v roku 2018 viedol iba druhý diel série Rodinka úžasných.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú