Svet virtuálnych mien len pred pár týždňami zaznamenal výrazný prepad cien tých najznámejších druhov. Teraz prichádza ďalšia rana pre kryptomeny, ktorá otriasa cenami aj tak populárnych platidiel ako BitCoin, Ethereum, LiteCoin a ďalších. 

Predpovede mnohých finančných analytikov a ďalších odporcov kryptomien teraz akoby naberali na obrátkach. Kríza nezasiahla tieto virtuálne platidlá len v minulom mesiaci. Už po druhýkrát v tomto roku totiž tie najvýznamnejšie kryptomeny sveta markantne strácajú svoju hodnotu.

Ďalší „čierny“ deň pre kryptomeny

Ku príkladu len taký BitCoin opäť klesol na cene, a to až o 14,09 %, pričom aktuálna cena za 1 BitCoin činí zhruba 6 803 dolárov.  Počas dňa však hodnota už atakovala aj úroveň tesne nad 6000 USD. Takúto hodnotu mala táto legenda medzi kryptomenami ešte v novembri minulého roka. Kríza však celkovo ovplyvnila aj ďalšie kryptomeny ako Ethereum, LiteCoin či Ripple. Podľa portálu Coinmarketcap padla celková hodnota trhu s kryptomenami z pôvodných 830 miliárd dolárov na aktuálnych 285 miliárd.

Nenechaj si ujsť
Kryptomeny ťažia reklamy už aj na YouTube

Za týmto fatálnym pádom však môžu stáť viaceré faktory, ktorý sa pričinili o takýto výsledok. Na mieste sú tak obavy z regulácie týchto kryptomien, klesajúci záujem zákazníkov z Ázie a svojimi krokmi k tomuto poklesu prispeli aj samotné banky. Situácia je teda naozaj vážna a mnohí investori sa teraz bezradne prizerajú na svoje stratené investície.

Hlavný trhový stratég spoločnosti FXM, Hussein Sayed, prezradil, že najpopulárnejšia kryptomena na trhu stratila od decembra minulého roka až 69 % svojej hodnoty. Len od začiatku roku 2018 sa jej cena prepadla o neuveriteľných 56 %. Predpovedá táto ďalšia kríza prichádzajúce temné obdobie pre kryptomeny? Všetko môžu ukázať nasledujúce hodiny a vývoj ich cien, ktorý môžeš sledovať na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom