Páči sa ti Dynamic Island na iPhone 14 Pro? Jeho exkluzivitu ukončili vývojári novej aplikácie, na ktorú upozornil portál 9to5Mac a vďaka ktorej si ho môžeš stiahnuť na akýkoľvek iPhone s iOS 16 až 16.1.2. Je to ale dobrý nápad?

Nejde o prvý Dynamic Island, ktorý môžeš aktivovať na svojom iPhone. Ak sa nebojíš urobiť takzvaný „jailbreak“, tak si si už dlhšie mohol stiahnuť modifikáciu s názvom Dynamic Peninsula. Novinka s názvom DynamicCow síce nevyžaduje jailbreak, ale jej inštalácia tiež nie je priamočiara.

Napotrebuješ jailbreak

DynamicCow sa inštaluje v troch krokoch. Prvým krokom je inštalácia špeciálneho softvéru na tvoj počítač, ten následne použiješ na to, aby si do svojho iPhonu dostal utilitu tretích strán. Keď už máš utilitu v telefóne, s jej pomocou dokážeš stiahnuť a nainštalovať samotnú aplikáciu DynamicCow.

Nemôžeš však mať iOS starší než iOS 16 ani novší než 16.1.2, takže je vylúčená najnovšia aktualizácia. Hlavným dôvodom, prečo si DynamicCow neinštalovať, je potom fakt, že do utility tretích strán musíš zadať tvoje Apple ID a heslo. To za žiadnych okolností neodporúčame.

Inštaláciou samotnej aplikácie sa teda vystavuješ vysokému riziku. Na iPhone 14 Pro avšak ide o šikovnú funkciu, takže je pochopiteľné, že ju mnohí budú chcieť vyskúšať.

Ako to funguje v praxi?

Vzhľadom na zásady kybernetickej bezpečnosti sme sa rozhodli samotnú aplikáciu v redakcii netestovať. Redaktori 9to5Mac však skúsili svoje šťastie a celým procesom inštalácie si prešli. Podľa ich slov samotný koncept znie pekne na papieri, no v praxi je problematický.

Ak by iPhone nemal masívny zárez, mohol by to byť skvelý doplnok, ale polovica obsahu v dynamickom ostrove je pokrytá existujúcim zárezom a z hornej časti obrazovky ukrojí ešte viac miesta,“ opisujú používateľský zážitok vo svojom článku.

Vývojár aplikácie na GitHube varuje, že niektoré modely iPhonu majú v dôsledku DynamicCow v hornej časti obrazovky hrubý červený pás. Konkrétne sa to má týkať predovšetkým iPhonu 11 a zatiaľ nevie, ako by túto chybu opravil.

Na GitHube tiež varuje, aby si si za žiadnych okolností DynamicCow neinštaloval na starší iOS (14, 15, a podobne). Podľa jeho svoj to môže dostať tvoj iPhone do nekončiaceho cyklu vypínania a zapínania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú