Počas nedávneho festivalu Comic-con v San Diegu sa prvým divákom a kritikom predstavil nový hororový film Prey a podľa ich reakcií sa zdá, že legendárny Predátor je späť vrátil v najlepšej forme.

Mnohí fanúšikovia a kritici označili pokračovanie franšízy za najlepší diel od momentu, keď sa v prvej konfrontácii s mimozemským zabijakom ocitol ešte Arnold Schwarzenegger.

Čakal to málokto

Obávané sci-fi monštrum je tak konečne späť. Posledný diel hororovej série s názvom Predátor: Evolúcia sa stal fiaskom po všetkých stránkach a viacerí diváci o ďalšie pokračovania už radšej ani nestáli.

O to väčším prekvapením sú prvé ohlasy na Prey, po skončení ktorého diváci v kinosále na Comic-con ešte dlho tlieskali. Všeobecné nadšenie a ovácie si film získal za svoje napínavé a brutálne prevedenie, ktoré ide v šľapajach originálu z roku 1987. Zároveň sa ho však nesnaží vykrádať a ide svojou originálnou cestou. Spolu s vynikajúcimi hercami tak má ísť o svieži reštart celej franšízy.

„Prey je presne to, čo fanúšikovia vo filme s Predátorom chcú – krvavé úmrtia, šialené zbrane a prepojenia na iné filmy v sérii“, dodala kritička Tessa Smith.

YouTube/Screenshot

R-kový rating má rovnako sľubovať hromadu rozpáraných tiel a napätie, ktoré sa bude dať doslova krájať. Jordan Maison z portálu Cinelinx povedal, že film sa vracia ku koreňom a uviedol, že bol taký zábavný, že si zaslúži opätovné pozretie.

Mnohí kritici a fanúšikovia sa tiež zamerali na Amber Midthunder, ktorej filmovú postavu a herecký výkon si podľa nich okamžite zamilujeme.

Americká herečka, ktorá má domorodý pôvod, si vo filme zahrala skúsenú indiánsku bojovníčku Naru, ktorá bude musieť zúrivo chrániť svoj kmeň Komančov pred inteligentným mimozemským predátorom.

Príbeh snímky od režiséra Dana Trachtenberga (10 Cloverfield Lane) by mal byť prvýkrát originálne zasadený do minulosti spred 300 rokov a bezmocné ľudstvo bez mnohých technologických výdobytkov bude čeliť brutálnej sile, ako ešte nikdy predtým.

YouTube/Screenshot

Zaujímavosťou snímky sú aj ďalšie herecké mená. Okrem Midthunder sa pri nakrúcaní stretlo viacero ďalších indiánskych hercov vrátane Stormee Kipp, Stefany Mathias, Michelle Thrush či Julian Black Antelope. Prey bude vôbec prvý celovečerný film, ktorý bude streamovaný s komančskými titulkami. Snímku si budeš môcť vychutnať už budúci týždeň 5. augusta na Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP