GTA 5 je jedným z najlepších, najhranejších a najlepšie zarábajúcich titulov v histórii priemyslu. Niet divu, že na jeho pokračovanie sa čaká ako na žiadnu inú hru. Podľa najnovších informácií portálu GAMINGbible, GTA 6 ale nebude zasadená do očakávaných 80. rokov.

O GTA 6 sa nevie takmer nič. Údajne, jediným z relatívne potvrdených aspektov, je veľkosť hernej mapy, ktorá ma byť v porovnaní s ostatnými hrami od herného štúdia miernejšia. Môžeme teda očakávať, že herný svet pokračovania nebude tak rozsiahly, ako napríklad v Red Dead Redemption 2 alebo GTA 5. Stále ale pôjde o plnohodnotný zážitok otvoreného sveta.

E-MasterSensei/Youtube

Aj tento fakt potvrdzuje, že Rockstar pokračuje v zabehnutom trende striedania herných praktík pri svojej najdôležitejšej hernej sérii. V minulosti sme si totiž všimli vzorec vývojárov, kedy otvorenejšie GTA hry striedali komornejšie pokračovania – GTA: San Andreas malo otvorenejší svet, pričom nasledujúce GTA 4 bolo viac orientované na príbeh. GTA 5 sa naopak vrátilo k mechanikám San Andreas.

V závislosti od toho sa v nedávnych mesiacoch preháňali internetom dohady o možnom zasadení GTA 6 do vlastného vyobrazenia Miami 70. alebo 80. rokov. Príbeh mal byť podľa týchto neoficiálnych informácií rozdelený do niekoľkých kapitol, podobne ako Red Dead Redemption 2 a mal končiť v modernej dobe.

Známy leaker Tom Henderson, u nás poslednýkrát spomínaný pri Battlefield 6, však tieto tvrdenia na Twitteri poprel. Razantne totiž naznačil, že pokračovanie bude zasadené do modernej doby, kde sa odvolal na Online súčasť, aktuálne tvoriacu azda najväčšiu časť príjmov Rockstaru.

Verí, že moderná doba by v otvorenom svete GTA 6 dokázala priniesť viac šialených nápadov, a teda aj zábavnejšiu hru viacerých hráčov, čo by v konečnom dôsledku vývojárom prinieslo viac peňazí.

Nedávno sme zverejnili nostalgické video o TOP cheatoch GTA hier: 

Na druhej strane nemáme pocit, že Vice City, zasadené na Floridu 80. rokov, nebolo dosť šialené alebo žeby jej zasadenie nedokázalo v dnešnej dobe ponúknuť dostatočnú voľnosť, respektíve upustiť uzdu fantázii. Tvrdenia Hendersona, aj keď boli v minulosti niekoľkokrát pravdivé, treba brať s rezervou. K žiadnemu oficiálnemu vyhláseniu od Rockstaru totiž zatiaľ ešte stále nedošlo.

Nedávno sa objavili aj informácie o prerábke GTA 5 na Xbox Series X / S a PS5. Take-Two, materská spoločnosť Rockstaru, tvrdí, že štúdio by s tradičným portom hry už nepochodilo. Riaditeľ vydavateľstva Strauss Zelnick v rámci konferencie Morgan Stanley Technology, Media and Telecom sa na margo zveľaďovania starších hier vyjadril:

Vždy sme remasterovali naše hry inak ako konkurencia. My naše tituly bezočivo neportujeme, ale dávame si záležať, aby to bol ten najlepší výsledok, zohľadňujúci novú technológiu, pre ktorú daný titul pripravujeme.“

CEO sa nevyhol ani otázkam o pokračovaní. Aj napriek neustále narastajúcim otáznikom okolo GTA VI, podmieneným o neustále drobné útržky informácií, komentovaniu ďalšieho dielu sa vyhol. Zároveň vyslovene nevylúčil ani remastery starších dielov, kde sa ale rovnako vyhol odpovedi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP