Klasické volania a SMSkovanie je už pasé, mladí chcú viac mobilných dát. Instagram či Facebook však dokážu totiž ukrojiť z dátového balíka behom hodiny aj niekoľko desiatok megabajtov, presnejšie Instagram ukrojí za hodinu prechádzanie časovej osi 100 MB. 

Taký Netflix si potom zoberie pri sledovaní videí v najvyššie kvalite 3 GB za hodinu v HD a 7 GB v 4K. Na najnižšom rozlíšení je to potom 300 MB za hodinu. Obyčajné surfovanie na internete je v priemer odhadované na 60 MB spotrebovaných dát. Vyriešiť tieto problémy mladých teraz prichádza ponuka balíkov od Orangeu.

„Už dlhodobo ponúkame študentský benefit zľavu 5 eur pre paušály s hodnotou 15 eur a vyššie. Nonstop balíkmi rozširujeme možnosti služieb atraktívnych pre mladých, aby mohli aj služby ako WhatsApp, Instagram, Spotify, YouTube, Google mapy a herné aplikácie využívať bez toho, aby sa im odpočítavali dáta z ich paušálu“, uviedla hovorkyňa Orange, Barbora Oberučová pre redakciu FonTech.sk

Balíček pre teenagerov?

Pre bežného študenta je pravdepodobne najlepšie riešenie základný Go Data 15 €, kde si môže študent s kartou ISIC vybrať dátový balík nonstop Sociálne siete s balíkom nonstop Čet, za ktoré v tejto kombinácii zaplatí po zľave len 10 € mesačne. K 3 GB dát v paušále tak dostane aj neobmedzené dáta pre vybrané sociálne siete ako Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger a ďalšie.

Práve tie sú medzi mladými ľuďmi najviac využívané na komunikáciu, zdieľanie príbehov, fotografií či videí a s nonstop dátami tak bude môcť byť každý z nich stále v obraze. To všetko len za 15 € mesačne. Bez ISIC preukazu sa uplatňuje štandardná cena za paušál Go Data 15 € a s balíkmi pre sociálne siete bude mesačný poplatok 20 €.

Nenechaj si ujsť
Orange predstavil nový produkt. Je hlavne pre fanúšikov Ligy Majstrov a športových nadšencov

Náročnejší zákazník s ISIC preukazom si však môže k paušálu a spomínaným balíkom pridať aj balík nonstop Video, pričom mesačný poplatok bude na úrovni 24 €. Cena sa bez ISIC preukazu zvýši na 29 € mesačne. V tomto prípade je paušál rozhodne najlepším riešením, ak veľa cestuješ a rád si na cestách pustíš dobré video na YouTube či film z Netflixu. Orange ale svojim zákazníkom dopraje aj všetky 4 balíky.

Po aktivácii paušálu a kúpe štvrtého balíka nonstop Hudba získa držiteľ ISIC preukazu skvelý paušál s nekonečnými možnosťami len za 29 € mesačne. Bez tohto preukazu je mesačný poplatok o 5 € vyšší. Konkurencia sa však na podobné ponuky nesústredí.

V porovnaní s Telekomom by si zákazník odniesol z e-shopu paušál so 4,5 GB dát za 20 € mesačne, no tento balík mu bude musieť vystačiť na všetko. Ak by však chcel pozerať aj video a počúvať hudbu, ružový operátor mu dá na tieto účely 4,5 GB dát, ktoré môže míňať cez StreamOn, no už za 28 € mesačne. Za 1 € naviac však Orange ponúka 3 GB dát a neobmedzené dáta v rôznych populárnych aplikáciách. Pokiaľ teda zákazník vo veľkom využíva sociálne siete, balíky Orange rozhodne prídu vhod.

Prečo Orange útočí s touto ponukou? 

Trendy na Slovensku ale aj v zahraničí ukazujú, že väčšinu mobilných dát zákazníci míňajú prostredníctvom aplikácií. Jednoznačne počúvame na tento trend a reagovať na potreby zákazníkov. Aj preto sme sa rozhodli ešte pred Vianocami 2018 priniesť neobmedzené dátové balíky pre najtypickejšie 4 kategórie – Nonstop Čet, Nonstop Sociálne siete, Nonstop Hudba a Nonstop Video.

Do tejto ponuky sú prvýkrát zaradené aj jedny z najväčších slovenských technologických firiem, ktoré si môžu rozšíriť základňu používateľov a zároveň získať peniaze, čiže je to rozhodne win-win situácia na oboch stránach. O akú spoluprácu sa jedná?

Na základe exkluzívnej spolupráce so spoločnosťami Sygic a Pixel Federation sme sa rozhodli rozšíriť ich od februára aj o balíky Nonstop Navigácia a Nonstop Hry, aby zákazníci Orange mali ešte širšiu paletu možností a vybrali si neobmedzené dáta pre tie kategórie aplikácií, ktoré sú pre nich najprínosnejšie, uviedla hovorkyňa Orange, Barbora Oberučová pre redakciu FonTech.sk.

Nonstop balíky vystačia na všetko

Orange novou ponukou jednoznačne nastavil vysokú latku a môžeme s určitosťou očakávať, že konkurenční operátori zareagujú podobnou stratégiou. Ak aj ty teda dnes patríš do početnej skupiny študentov, možno si našiel tú pravú kombináciu mobilných služieb. V nových ponukách si určite každý nájde niečo svoje, respektíve veľmi dobre umožňujú, aby si si vyskladal balíky, ktoré sú šité na mieru k tvojmu typu používania sociálnych sietí a moderných služieb 21. storočia.

Tento článok vznikol v spolupráci s Orange 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom