Najsilnejšia televízna sezóna roka sa začína a Markíza spoločne s televíziou JOJ v boji o diváka do vysielania už čoskoro uvedú pokračovania úspešných seriálov, ale i absolútne novinky.

Okrem nich sa k fanúšikom lineárneho vysielania dostanú aj premiéry viacerých známych veľkofilmov. Takto vyzerá jesenná ponuka dvojice najsledovanejších slovenských televízií na Slovensku.

Dominovať budú reality šou

Markíza aj JOJ si pre divákov počas tohtoročnej jesene nachystali množstvo noviniek, ako i pokračovaní osvedčených formátov z minulosti. K ťažiskovým projektom jesene budú patriť súťažne reality-show, ktoré sú divákom dobre známe už z predošlých rokov.

Na JOJ-ke tak odštartuje v poradí už 11. séria Česko Slovensko má Talent, ktorá predstaví nové talenty z oboch krajín. Aj túto sezónu do porotcovskej stoličky zasadnú Diana Mórová, Marta Jandová, Jaro Slávik, Jakub Prachař a celou šou divákov povedú moderátori Jasmina Alagič a David Gránský. Novinkou Česko Slovensko má Talent bude špeciálny piaty porotca, ktorý sa objaví v každej časti. Premiéra prvej časti je naplánovaná na 3. septembra o 20:40.

archív TV Markíza

Vlajkovou loďou televízie Markíza bude už od 4. septembra 15. séria úspešnej reality šou Farma. Hlavnou tematikou tentokrát bude súboji generácií, o finančnú výhru tak zabojujú farmári, ktorí budú rozdelení do troch skupín podľa ich veku. Po minuloročnej premiére sa moderovania Farmy opäť zhostí obľúbený herec Marek Fašiang, sekundovať mu bude divácka stálica a hospodár Martin Bagar.

Markíza Farme verí, vysielať ju bude až 5 dní v týždni. V druhom večernom pásme od 21.45 svojej reality šou vyhradila pondelky, utorky a štvrtky, v piatky a nedele Markíza odvysiela klasické časti v prime-time, pričom Duely budú k dispozícii práve v nedeľné večery. Celkovo Markíza odvysiela 75 dielov Farmy.

Prídu novinky a pokračovania úspešných seriálov

Okrem Česko Slovensko má Talent a Farmy sa na obrazovky počas jesene vrátia aj divácky úspešné formáty z jari, prípadne z minulých rokov. Pondelkové večery tak budú na Markíze patriť rodinno-komediálnemu seriálu Pán Profesor, ktorý sa dočká už 5. série.

Herecké stálice v podobe Tomáša Maštalíra, Gabriely Marcinkovej, Petry Polnišovej či Romana Luknára v novej sérii doplní napríklad pedagogická posila stvárnená hercom Richardom Autnerom. Markíza do vysielania počas jesene nasadí 12 epizód seriálu.

Programová štruktúra staníc Markíza na jeseň 2023

Priamou konkurenciou Pánovi Profesorovi počas pondelkových večerov bude 3. séria úspešného seriálu Hranica. JOJ-ka ho do vysielania zaradí od 4. septembra a sľubuje v ňom množstvo nových zápletiek – od zmien na policajnom zbore, cez príchod nového farára Valéra, až po nástup novej skupiny pašeráckeho bossa Kalicha. Hranica sa bude vysielať raz týždenne každý pondelok od 20:40.

Aj v utorkové a štvrtkové večery sa diváci budú musieť rozhodovať medzi dvoma populárnymi lokálnymi seriálmi. Markíza sa bude snažiť zopakovať úspech svojho dobového seriálu Dunaj, k vašim službám, JOJ-ka v utorkovom a štvrtkovom prime-time nasadí jeden zo svojich vôbec najúspešnejších hitov Nemocnica.

archív TV JOJ

Dvojičkou k Nemocnici bude počas utorkových večerov tohtoročná seriálová novinka Tomáš a Diana, v ktorej Diana Mórová a Tomáš Maštalír divákov prostredníctvom krátkych klipov opäť prevedú bežnými starosťami partnerskej dvojice v zrelom veku. Seriál prináša scénky z každodenného partnerského života a radí, ako predchádzať konfliktom, alebo keď už nastanú, ako ich elegantne riešiť.

Vo štvrtky bude po Nemocnici nasledovať politicko-diskusná relácia Na hrane. Rovnako ako Tomáš a Diana bude aj Na hrane začínať o 21:50. V ten istý čas JOJ-ka v pondelky nasadí aj nové epizódy zábavno-súťažnej šou Inkognito, ktoré sa začnú vysielať od 4. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú