Jedná sa o extrémne rýchly disk do slotu PCIe HHHL (polovičnej dĺžky a výšky), ktorý dokáže spracovať  až 1,25 milióna IOPs. Disk bol doposiaľ k dispozícii len na trhu v USA, no teraz prichádza aj k nám. Dostupné budú rôzne varianty, s rôznymi kapacitami.

Spoločnosť Kingston ho spolu s partnermi predstaví na akcii 2017 International Broadcasting Conference (IBC) v rôznych konfiguráciách. Medzi ukážkami bude kompletné akcelerácia aplikácií Adobe Creative Cloud 2017 Suite, streaming nekomprimovaného 4K videa pri 60 fps s Bluefish444 alebo ďalšie dátovo náročné aplikácie s partnermi ako sú Eizo alebo Marquis Technologies. Tieto a ďalšie demonštrácie budú ukazovať  konzistentný výkon a schopnosti diskov Kingston DCP1000 bez ohľadu na ich konkrétne použitie.

Špičkový výkon pri renderovaní videí, real-time VR, online hraní a ďalších náročných aplikácií

SSD Kingston DCP1000 PCIe NVMe je navrhnutý tak, aby uspokojil všetky nároky na dátový výkon pri nasadení v náročných M&E aplikáciách, od filmov, cez videohry, až po streaming virtuálnej reality alebo živé športové prenosy.

Dostupnosť a cena

Čo sa týka dostupnosti, tak zatiaľ nebol stanovený presný dátum vstupu na náš trh. Očakáva sa však, že to bude v najbližších týždňov. Podobne ako v USA, aj u nás budú dostupné rôzne varianty, ktoré sa v prvom rade budú líšiť veľkosťou.

Základom by mal byť 800 GB model, následne 1,6 TB až po 3,2 TB v maximálnej konfigurácií. Rovnako neboli zverejnené ani ceny, no s určitosťou sa nebude jednať o lacné kúsky. Cena za 3,2 TB variantu sa môže cenovo vyšplhať aj na niekoľko tisíc eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom