banner-zuk-z2-fixed

Čínske smartfóny za posledné roky nabrali na poriadnej popularite, čo je zapríčinené najmä neustálym zvyšovaním kvality a znižovaním ich cien. Väčšinou sa však oficiálneho medzinárodného predaja pravých čínskych smartfónov nedočkáme, a tak na medzinárodnom trhu dominujú zvučné mená.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Štatistiky prvej polovice roka 2016 ukázali dokonca konkrétne modely, ktoré trhu dominovali. Pre niekoho možno prekvapivo, ale tentokrát potešíme nadšencov firmy Samsung. Už to vyzeralo, že strácajú dych, no opäť nám ho čísla predajnosti vyrazili. Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge skrátka valcujú konkurenciu.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Screen-Shot-2016-08-02-at-11.57.59-AM

Top trojku najpredávanejších smartfónov dopĺňa na druhej priečke Samsung J2. Aj to značí o tom, že v dielni špičkových vlajkových lodí si vedia získať aj menej náročných užívateľov, ktorí sú značke zjavne oddaní. Predať za pol roka z troch modelov spolu 38,1 miliónov kusov je naozaj slušné. Pre S7 Edge to za takto krátky čas značí vyše 73 000 kusov za deň.

Samsung Galaxy S7 Edge na Slovensku

samsung-j2

Samsung Galaxy J2

Samsung nám teda tento polrok ukázal, ako má vyzerať kvalitný a efektívny marketing. V jeho pozadí ostalo s podielom na trhu na druhom mieste Apple, ktoré nasleduje Huawei na tretej, OPPO na štvrtej a Xiaomi na piatej priečke. Teraz už ostáva len odhadnúť, ako sa trh bude vyvíjať ďalej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom