Každý rok zákazníci uzrú veľké množstvo nových smartfónov, ktoré sa snažia získať ich priazeň inováciami po stránke dizajnu a funkčnosti. Najväčšie množstvo predaných modelov, samozrejme, pripadá jedným z najväčších výrobcov. V druhom kvartáli tohto roka sa zo skvelých predajov mohol tešiť Apple, ale aj Samsung či dokonca Xiaomi. 

Posledné štatistiky od firmy Strategy Analytics prezradili, že najpredávanejším v 2. kvartáli roku 2017 sa stal iPhone 7. S počtom predaných kusov 16,9 milióna a 4,7 % podielom na trhu si tak získal jednoznačné prvenstvo.

iPhony znova vo vedení

Hneď za ním sa umiesnil iPhone 7 Plus, ktorého sa predalo 15,1 milióna kusov, čo predstavuje 4,2 % trhový podiel. Tieto smartfóny od spoločnosti z Cupertina však neboli jedinými, ktoré učarovali miliónom nových majiteľov.

zdroj fotografie: EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple je vo veľkom ohrození. Huawei ho závratne atakuje v počte predaných smartfónov
Darilo sa aj modelom od Samsungu a Xiaomi

Pod dvojicou iPhonov si 3. miesto obsadila vlajková loď Samsungu, model Galaxy S8, s celkovým počtom predaných kusov až 10,8 miliónov. Ako pri jeho konkurentoch, tak aj v tomto prípade ho na štvrtej pozícií nasledoval jeho väčší variant s prívlastkom „Plus“. Samsung Galaxy S8+ si svoje miesto našiel u 9 miliónov používateľov.

Tým bol jeho trhový podiel o 0,3 % menší ako u menšieho súrodenca, teda na hodnote 2,5 %. Ak však spočítame všetky predané kusy týchto vlajkových lodí, zistíme, že modely Galaxy S8 a S8+ sa stali najpredávanejšími Android smartfónmi za toto obdobie.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Rebríček TOP 5 najpredávanejších smartfónov ale nepatril len týmto dvom spoločnostiam. Svoje miesto si v ňom totiž našlo aj Xiaomi s modelom Redmi 4A. Tohto zrejme najlepšieho lacného Android smartfónu sa v 2. kvartáli predalo 5,5 milióna kusov, čím si vyslúžil 1,5 % podiel na svetovom trhu. Celkovo sa v tomto období darilo mnohým modelom, no do tohto rebríčka mohli vstúpiť len tie najpopulárnejšie. Spolu bolo v týchto mesiacoch predaných neuveriteľných viac ako 360 miliónov smartfónov, no až 303 miliónov z nich pochádzalo od ostatných výrobcov. Vlastníš niektorý?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom