Animované filmy v dnešnej dobe dosahujú takých štandardov, že sa už často neberú ako mimoriadna kategória. Animáky ako Toy Story 3 alebo Up sa dokonca dostali až tak vysoko, že boli nominované na najlepší film roka. 

Tvoriť animovaný film je však stále jednou z najťažších prác kinematografie, preto sme si povedali, že si zaslúži mať vlastný zoznam najočakávanejších projektov budúceho roka. Poďme teda rovno na to.

9. Sherlock Gnomes

Pokračovania celkom úspešnej adaptácie Rómea a Júlie sa dočkáme už budúci rok. Asi málo z vás tušilo, že toto pokračovanie sa naozaj chystá, no opak je pravdou. Obľúbení trpaslíci zo záhrady tentoraz budú riešiť zmiznutie ich vodcu. Aby prípad vyriešili, budú potrebovať pomoc najlepšieho detektíva na svete, Sherlocka Gnomesa. Toho si v pôvodnom znení nadaboval Johnny Depp, ktorý sa týmto pridáva k skvelému zoskupeniu hercov, ako je napríklad Emily Blunt a James McAvoy.

Slovenská premiéra: 29. marca

8. Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (Hotel Transylvánia 3: Strašidelná Dovolenka)

Aj upíri nás budú tento rok strašiť. Nebudú to však tí strašidelní, ale tí vtipní. Partička našich obľúbených strašidiel sa totižto vracia, no a tentoraz sa Dracula znovu zaľúbi. Na výletnej plavbe totižto spozná krásnu kapitánku, ktorá má však veľké tajomstvo. Je to dcéra obávaného lovca upírov. Celý film sa bude odohrávať na výletnej lodi, no a my sa už nevieme dočkať, čo nám táto partia znova predvedie.

Slovenská premiéra: 12. júla

7. Isle Of Dogs (Psí Ostrov)

Máte na tento animák zobrať deti? Nuž, fakt netuším. Zatiaľ to vyzerá tak, že sa bude jednať skôr o film pre starších, ako ten pre deti. Režisér Wes Anderson sa totižto vracia do animovaného prostredia, v ktorom nám vyrozpráva príbeh o tom, ako boli všetky psy vyhostené z Japonska na vlastný ostrov, keďže prenášali hrozný vírus. Na ostrov sa však dostane jeden 12 ročný chlapec, ktorý si prišiel späť po svojho milovaného domáceho maznáčika.

Slovenská premiéra: 14. júna

6. Spider-Man: Into The Spider-Verse (Spider-Man: Paralelné Svety)

Animáky od štúdia Sony síce nebývajú zrovna v očiach dospelých najlepšie, no každý rok sa tešíme, čo nám prinesú. Tento rok nečakajte Šmolkov, ale Spider-Mana. A nie takého, čo poznáte. Sony nám v novom filme ukáže príbeh Milesa Moralesa a zároveň predstaví svet Spider-Verse, v ktorom žije mnoho hrdinov s rovnakými pavúčimi vlastnosťami. Zatiaľ sa film môže pýšiť krásnou animáciou, ktorá nám len dokazuje to, že tento film budúci rok v kinách určite nevynecháme.

Slovenská premiéra: 13. decembra

5. Smallfoot

Tento zaujímavý a originálny animák nás zaujal už svojou prvou ukážkou. Ak ste totižto fascinovaný mýtami o príšerách Yeti, Smallfoot je ako stvorený pre vás. V tomto animáku sa stretneme s rodinkou Yeti, ktorí veria v to, že niečo ako človek je len vymyslený mýtus. Hlavný hrdina Migo, ktorého v originálnom znení nadaboval Channing Tatum, sa teda rozhodne prebádať celý svet, aby zistil, čo všetko ostalo jeho očiam skryté.

Slovenská premiéra: 27. septembra

4. Early Man (Pračlovek)

Ďalší film štúdia Aardman znamená ďalší úspech. Tak to platilo doteraz, no a my veríme, že tak to bude platiť aj pri ich najnovšom počine Early Man. Tento film si berie na paškál hrdinov z doby kamennej práve v čase, kedy sa prechádzalo na dobu bronzovú. Zaujímavý nápad prevedený nádhernou stop-motion animáciou, vedenou oscarovým Nickom Parkom a hereckými hviezdami ako Eddie Redmayne, Tom Hiddleston a Maisie Williams. Aardman nás zase dostal!

Slovenská premiéra: 22. februára

3. The Grinch

Zobraziť celú galériu (2)
Oficiálny plagát na The Grinch; Zdroj: Adorocinema.com

Očakávaná adaptácia slávneho vianočného príbehu sa konečne blíži. Dočkali sme sa už dvoch moderných animákov, ktoré adaptovali slávne príbehy Dr. Seussa. Prvým bol Horton a druhým Lorax. Tento pestrofarebný svet však ešte zďaleka nekončí, keďže do mesta Whoville prichádza Grinch. Ten totižto neznáša Vianoce a bude sa ich snažiť ukradnúť všetkým v meste. Trailer bohužiaľ ešte nevyšiel, iba takýto krásny plagát. No a aby sme nezabudli, v originále si ako Grincha vychutnáme jedinečného Benedicta Cumberbatcha.

Slovenská premiéra: 8. novembra

2. Ralph Breaks The Internet: Wreck-It Ralph 2

animované filmy
Zobraziť celú galériu (2)
Ralph Breaks The Internet: Wreck-It Ralph 2; Zdroj: disney.wikia.com

Fantastická Disneyovka z roku 2012 sa vracia s pokračovaním. Ak ste si užili navštevovanie rôznych video hier v prvom dieli, druhý si zaručene vychutnáte. Ralph a Penellope totižto preskúmajú všetky zákutia internetu. Na trailer už čakáme hodnú chvíľu, no ten bohužiaľ stále neprichádza.

Slovenská premiéra: 22. novembra

1. Incredibles 2

Na prvom mieste nemohlo byť nič iné, ako najočakávanejšia Pixarovka posledných rokov. Čakali sme na nich 14 rokov a sme radi, že čakanie skončilo. Už budúci rok si totiž pozrieme, ako pokračujú osudy našej obľúbenej rodinky úžasných. Ak si jednotku sledoval ako dieťa, určite ťa poteší, že film začne presne v tom istom momente, ako v roku 2004 skončil. Už teraz sa nevieme dočkať, čo všetko si pre nás v tomto pokračovaní Pixar pripravil.

Slovenská premiéra: 2. augusta

BONUS: Coco

My sa pochopiteľne dočkáme aj krásnej Pixarovky Coco. Keďže ide o film vyrobený pre rok 2017, do zoznamu ho pridať nemôžeme. Film o malom chlapcovi Miguelovi, ktorý sa dostane do ríše mŕtvych, už čoskoro príde do našich kín, takže naša premiéra až taká omeškaná, chvalabohu, nie je.

Slovenská premiéra: 4. januára

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom