Seriálový sviatok pre všetkých fanúšikov sci-fi a videohier je tu. Služba Amazon Prime Video dnes do ponuky uviedla prvú sériu očakávaného seriálu Fallout. Apokalyptická novinka s jedinečným vizuálom vychádza z obľúbenej hernej predlohy, ktorá zatiaľ dostala štyri hlavné hry a niekoľko spin-offov.

Nový seriál napriek bohatému svetu nevychádza zo žiadnej konkrétnej hry a namiesto toho je iba zasadený do rovnakého univerza, ktorého pravidlá rešpektuje. Dej novinky je zasadený približne 200 rokov po jadrovej vojne a zameriava sa na postavu Lucy, ktorá vychádza z podzemného krytu na záchrannú misiu. Lucy nemá so životom „vonku“ žiadne skúsenosti, hybridi, vlkolaci i fanatické spoločenstvá ju však čoskoro prinútia extrémne rýchlej adaptácii.

Amazon svoju novinku zveril do osvedčených rúk. Postarali sa oň Jonathan Nolan (mladší brat Christophera Nolana) a Lisa Joy, ktorí pred tým spoločne nakrútili kladne prijaté sci-fi Westworld. Fanúšikov potešila aj správa, že v deň premiéry je na Prime Video dostupných všetkých 8 dielov seriálu naraz.

Skalných priaznivcov hernej predlohy tak dnes čaká televízny maratón, súdiac podľa vydarených trailerov má však Fallout veľký potenciál osloviť omnoho širšie divácke publikum ako len hráčsku základňu. Divákov môže potešiť aj správa, že k seriálu sa legálnou cestou môžu dostať aj úplne zadarmo.

Je to jednoduché, stačí využiť ponuku služby

Prime Video ako jedna z posledných globálnych streamovacích služieb umožňuje vyskúšať ju na 7 dní zadarmo. Jediné, čo treba spraviť, je vytvoriť si na platforme účet. Registrácia je jednoduchá a ide o bežné vyplnenie prihlasovacieho e-mailu a hesla, po ktorom nasleduje zadanie údajov o kreditnej karte.

FonTech

Overenie platobnej karty prebieha ako tradičná transakcia a môže byť potrebné schváliť ho aj v bankovej aplikácii. Reálne však služba žiadnu sumu nestrhne. Po overení dostane používateľ plný prístup do knižnice Prime Video na 7 dní zadarmo.

Ako pri väčšine iných podobných registrácií, aj tu platí, že pokiaľ nebudeš chcieť v predplatnom pokračovať, je najlepšie údaje o kreditnej karte vymazať hneď po registrácii. Nestane sa tak, že ti po uplynutí skúšobnej týždennej lehoty služba strhne peniaze bez tvojho vedomia. Mesačné predplatné Prime Video predstavuje 6,99 € na mesiac.

FonTech

Ako zrušiť predplatné?

Ak sa rozhodneš v členstve Amazon Prime nepokračovať a chceš benefity využiť len krátkodobo, je potrebné predplatné zrušiť. Pri registrácii si zadal údaje o platobnej karte, po uplynutí bezplatnej skúšobnej lehoty ti preto spoločnosť z účtu automaticky môže strhnúť predplatné na ďalší mesiac. Predídeš tomu odobratím karty a zrušením predplateného.

FonTech

  • Predplatné najjednoduchšie zrušíš v sekcii Prime Video
  • Choď do Prime Video
  • V pravom hornom rohu klikni na meno účtu, vyber možnosť Účet a nastavenia
  • Zruš predplatné kliknutím na Ukončiť členstvo
  • Pre istotu môžeš odstrániť aj údaje o svojej platobnej karte – spravíš tak v sekcii Správa peňaženky

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú