Notoricky známa séria Assassin’s Creed sa od svojho predstavenia v roku 2007 dočkala viac ako dvadsiatich hier. Niektoré sa vydarili viac, iné naopak menej, azda až na výnimku druhého dielu sa však žiadna z nich neteší takej popularite ako Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Hra zasadená do slnečného Karibiku predstavila pútavý príbeh Edwarda Kenwaya, vynikala aj skvelými námornými bitkami, ktoré z Black Flag vo viacerých hlasovaniach opakovane spravili najobľúbenejší diel celej série.

screenshot / FonTech

Od vydania vydareného titulu už uplynulo osem rokov a Gamingbible teraz informuje, že sny fanúšikov o pokračovaní boli konečne vyslyšané a Black Flag sa skutočne dočká nástupcu. Nanešťastie nie takého, akého by sme si želali. Vznikne totiž ako anime seriál.

Informáciu v rozhovore potvrdila dvojica zamestnancov Ubisoftu, ktorá zároveň priblížila, že pripravovaná seriálová novinka by mala pochádzať z kórejskej produkcie a ústredným protagonistom bude práve Edward Kenway.

Projekt je ešte len na svojom začiatku, dokonca nemá napísaný ešte ani scenár, idea tvorcov ale je poslať známu hernú postavu na východ, kde by moreplavec Kenway zažíval nové dobrodružstvá.

Prečítaj si
Recenzia Assassin’s Creed Valhalla: Najlepší a najkrajší diel doteraz, zrážajú ho ale stále rovnaké chyby

Pre Ubisoft samozrejme pôjde len o vedľajší projekt a ďalší zo spôsobov monetizácie svojej hernej značky. Z posledného dielu s názvom Valhalla, ktorý čerpá zo severskej mytológie a je zasadený do stredovekého Anglicka, sa za úvodný týždeň na trhu stal najlepšie sa predávajúci diel celej série.

Pozri sa v našom videu, čo všetko Ubisoft opakuje a prečo je Far Cry rovnaký ako Assassin’s Creed

Herný gigant rovnako pracuje aj na pokračovaní, ktoré by podľa predbežných dohadov mohlo byť zasadené do Francúzska alebo Japonska. Zároveň sa však hovorí, že práce na novom diely nepokračujú tak, ako by si Ubisoft želal, a v ohrození je tak vydanie na jeseň budúceho roka.

Ubisoft však čakanie na novú hru bohato vynahradí pokračovaniami svojich ďalších známych sérií. Nového dielu sa dočká populárna multiplayerovka Rainbow Six aj akčná séria Far Cry. Tá má mimochodom s Assassin’s Creed spoločného podstatne viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Podozrivé podobnosti sme pre teba zhrnuli aj v našom hernom špeciále.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom