Apple minulý rok ukázal svoj nový dizajnový jazyk v podobe smartfónu iPhone X. Napriek vysokej cene bol najpredávanejším iPhonom. Teraz mu toto pomyselné žezlo prebral iPhone XR.

Viceprezident Applu pre produktový manažment, Greg Joswiak, portálu CNET prezradil, že iPhone XR je aktuálne najlepšie predávaným iPhonom od začiatku jeho dostupnosti na trhu. Prekonal tak aj o niečo drahší model z minulého roka a dokonca sa stal aj najpopulárnejším iPhonom. Podľa tejto správy je možné usúdiť, že predaje iPhonu XR idú podľa plánov spoločnosti a je tak najlepšie predávaným modelom už nejaký ten čas.

Ako je to teda s predajmi iPhonu XR v skutočnosti?

Tieto závery však úplne nekorešpondujú s predchádzajúcim tvrdením Applu, že výroba iPhonov XR bola dvakrát znížená. Na otázku celkového dopytu po iPhone XR však už Joswiak odmietol odpovedať. Pravdu sa teda úplne nedozvieme, pretože Apple už skôr ohlásil, že nebude viac zverejňovať štatistiky predajov a dopytu.

Apple prispeje na dobrú vec

Okrem správ o iPhone XR sa objavili aj informácie, že Apple prispeje k takzvanej iniciatíve Product RED. Najbližšia sobota je totižto svetovým dňom AIDS, a preto Apple prispeje dobročinným organizáciám na túto počesť 1 dolárom z každého nákupu uskutočneného formou Apple Pay. Príspevok poputuje zo všetkých platieb v rámci kamenných obchodov, online platieb a tiež platieb v aplikáciách v období od 1. decembra do 7 decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú