Najnovšie úniky naznačujú špecifikácie a výkon z benchmarku očakávaných procesorov Ryzen Threadripper 3000 tretej generácie. 

Portál TechRadar informoval vo svojom článku o najnovších únikoch z pozadia očakávanej tretej generácie procesorov Ryzen Threadripper 3000. O jeden z únikov sa postaral leakster TUM_APISAK na sociálnej sieti Twitter, pričom zverejnil príspevok so špecifikáciami procesora Threadripper 3000. Tie pochádzajú zo známeho benchmarku UserBenchmark.

Výkon aj takt hotového procesoraurčeného na trh môžu byť ešte vyššie!

Ako môžeme na príspevku vidieť, novinka s kódovým označením Castle Peak vyrobená 7 nm výrobným procesom ponúkne 16 jadier a 32 vlákien. Jej základná frekvencia je 3,6 GHz, pričom najvyšší takt, ktorý poskytne, je na hranici 4,05 GHz. Ak si to porovnáme s aktuálnou vlajkovou loďou Ryzen Threadripper 2950X, má rovnaký počet jadier, avšak nižší takt na úrovni 3,5 GHz, ktorý ale dokáže atakovať hranicu 4,4 GHz.

Čo sa ale výkonu týka, novinka oproti aktuálnej vlajkovej lodi s očakávaním vyhráva na poli výkonu. Konkrétne ponúkne 11 % zlepšenie výkonu jedného a štyroch jadier a 18 % zlepšenie v prípade všetkých jadier. Ďalej podľa portálu WCCFTech novinka predčila procesor Ryzen 9 3900X o skvelých 35 % v teste všetkých jadier. Treba mať však na pamäti, že ide o čísla testovacej inžinierskej vzorky a hotový produkt môže mať hodnoty lepšie. Počíta sa, že najvyššia hodnota taktu určite prekročí 4,05 GHz.

Na tretiu generáciu ešte čakáme a už sú tu informácie o štvrtej

Okrem výkonu 3. generácie procesorov sa na svetlo sveta dostali aj informácie o 4. generácii procesorov Ryzen Threadripper. Zdrojom úniku je nástroj na diagnostiku a porovnávanie AIDA64, v ktorom sa našli kódové označenia Genesis a Vermeer. Tie ďalej odkazujú na architektúru novej generácie Zen 3. Podľa portálu WCCFTech však Genesis bude skôr odkazovať na procesory Threadripper 4000.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom