Dátum 12. 12. je pre Číňanov ďalším významným dátumom a to znamená rôzne akcie. A práve pri tejto príležitosti vydáva Xiaomi svoje nové slúchadlá s aktívnymi potláčaním okolitého hluku. Kvalitný zvuk si tak vychutnáš bez vyrušovania okolitým prostredím.

Nielen smartfóny čínskeho giganta Xiaomi, ale aj slúchadlá sa vo svete preslávili perfektným pomerom ceny a výkonu. Najnovší hudobný kúsok je ako stvorený pre audiofilov. Xiaomi Noise Cancelation Earphones využívajú kombináciu pohyblivej cievky a akustickej architektúry, vďaka ktorej výrobca dosiahol vysokú kvalitu zvuku. Táto architektúra posúva Xiaomi slúchadlá pred konkurenčné slúchadlá s funkciou aktívneho potláčania hluku.

Za málo peňazí veľa muziky, doslova

Okrem tejto úžasnej funkcie najnovšie Xiaomi slúchadlá dostali japonskú Hi-Res Audio certifikáciu, čím zabezpečia kvalitu zvuku na úrovni CD kvality. Sluchadlá sa môžu pochváliť aj prepracovaným dizajnom s ergonomickým tvarom a kvalitnými materiálmi. Prichádzajú v elegantnej čiernej farbe s klasickým káblom. Slúchadlá sú zakončené klasickým 3,5 mm audio jack konektorom. Ide v podstate o súrodenca dávnejšie predstavených Xiaomi slúchadiel s USB Type-C konektorom.

Kúpiť Xiaomi slúchadlá s aktívnym potláčaním šumu
Verzia s USB Type-C konektorom

Ich konštrukcia je vyrobená z hliníkovej zliatiny. Ovládací panel obsahuje reguláciu hlasitosti, tlačidlo na pauzu a prepínač na redukciu šumu. Ide o 50 – 1500 Hz širokopásmové potláčanie hluku až do 20 dB. V realite to znamená, že kvalitný zvuk bez vyrušovania okolitým hlukom si vychutnáš napríklad v hromadnej doprave, v lietadle či na vlakovej stanici.

Funkcia aktívneho potláčania hluku vyžaduje vlastný zdroj energie, ktorým sa stala 55 mAh batéria. Výrobca sľubuje výdrž na jedno nabitie až 12 hodín počúvania hudby. Nabíjajú sa cez microUSB konektor, ktorý je zabudovaný v hlavnom ovládacom paneli. Nabitie na 100 % trvá maximálne dve hodiny. Oficiálna cena na domácom, čínskom trhu bola stanovená na 299 yuanov, čo je v prepočte približne 38 € / 982 kč. V ponuke medzinárodných predajcov ešte zaradené nie sú a cenu pre nás sa dozvieme neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom