Smartfóny z rady Redmi od Xiaomi sú azda najpopulárnejšie z celého portfólia značky. Zameriava sa hlavne na strednú triedu, pričom si zachováva veľmi prijateľnú cenu. Celkovo tu máme už 5. sériu týchto smartfónov, no stále sa čaká na zástupcu rady Note. Podľa najnovších informácií by sme sa ho mali dočkať do konca tohto roka.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Stávka na osvedčený dizajn

Podľa serveru 91mobiles by Xiaomi malo v tomto prípade vsadiť na osvedčený dizajn svojho predchodcu. Rozloženie prvkov, veľkosť či rozlíšenie displeja tak ostanú zachované. Zmena nastane vo výmene klasického microUSB konektora za modernejšie Type-C.

Menšie zmeny taktiež nastanú na zadnej strane, kde sa bude nachádzať dvojica snímačov so 16 a 5 MPx rozlíšením. Pod nimi nájdeme dvojtónový LED blesk a snímač odtlačkov prstov. Predný fotoaparát by mal mať 12 MPx rozlíšenie.

Dvojica procesorov

Čo sa týka procesora, zdroj uvádza, že Redmi Note 5 bude predstavené v dvoch rôznych variantoch. Použitý má byť, buď Mediatek Helio P25 alebo Snapdragon 660, aj keď sa skôr očakáva nasadenie slabšieho, no stále dostatočne výkonného Snapdragonu 630. Rozdiel bude aj vo veľkosti pamäte RAM. 32 GB verzia obsiahne 3 GB RAM pamäť, zatiaľ čo väčšia, 64 GB verzia ponúkne až 4 GB kapacitu operačnej pamäte. Ďalej sa hovorí aj o masívnej 4000 mAh batérií či podpore VoLTE. Samozrejmosťou je najnovšie MIUI 9 založená na Androide 7.1 Nougat.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
33%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak