Pred pár rokmi sa výrobcovia „hlúpych“ telefónov pretekali, kto z nich dokáže na svet priniesť kompaktnejšie zariadenie s malými rozmermi. Trendy sa zmenili a moderné smartfóny začali rásť, čo mnohým môže napriek množstvu skvelých funkcií prekážať. Pre milovníkov extrémne malých telefónov prichádza riešenie v podobe modelu Zanco tiny T1, ktorý je menší ako palec na ruke.

Kým väčšina výrobcov stále „nafukuje“ rozmery svojich smartfónov, medzi používateľmi sa nájdu aj takí, ktorí uprednostnia menšie zariadenie, prípadne úplne maličký telefón, akým je Zanco tiny T1. Jeho úlohou nie je len nezavadzať vo vrecku používateľa, veď koniec koncov ho je možné odložiť takmer kamkoľvek. Vďaka minimálnym rozmerom sa ale z neho stal aj akýsi roztomilý telefón, ktorý rozhodne neostane bez povšimnutia okolia.

Zanco tiny T1 je najmenším, no zároveň plne funkčným telefónom.

Kvôli extrémne malým rozmerom sú jeho funkcie značne obmedzené na minimum. Nájdeme v ňom len nabíjací microUSB port, hardvérovú klávesnicu, mikrofón, reproduktor, ale nechýba mu ani otvor pre zavesenie napríklad na kľúčenku.

Malé rozmery mu neubrali na základných funkciách. S týmto drobcom je možné telefonovať a posielať SMS správy.

Nenechaj si ujsť
Predstavujeme ti Jelly. Momentálne najmenší 4G smartfón na svete

Na výšku nemeria viac ako 5 cm, a tak pohodlne padne do dlane každého používateľa.

Majiteľ si ho však musí strážiť ako oko v hlave, nakoľko nie je vôbec ťažké ho kedykoľvek stratiť.

Zanco tiny T1 je niekoľkonásobne menší ako iPhone či iné dnešné smartfóny. V porovnaní s nimi je ale aj omnoho roztomilejší.

Nenechaj si ujsť
Tieto dôvody ťa presvedčia, že maličký iPhone SE je oveľa lepšia voľba ako iPhone X či iPhone 8

Miniatúrna T1-ka dokáže používateľovi vyčariť poriadny úsmev na tvári pri každom telefonáte či SMS správe. Telefonovať s týmto telefónom je rozhodne netradičným zážitkom, ktorý si každý zamiluje.

Výrobca prezentuje Zanco tiny T1 ako telefón vhodný do zálohy či ako štýlový doplnok.

Pokiaľ sa ho niekto rozhodne využiť ako pracovný telefón, rozhodne tak ukáže, že sa dokáže držať najnovších trendov aj v oblasti technológií.

Nenechaj si ujsť
Takýto fidget spinner si zrejme ešte nevidel. Je to totiž zároveň aj plnohodnotný telefón

Zanco tiny T1 bol najprv vytvorený ako vtipný pokus o najmenší telefón na svete. Trvalo 2 roky, kým sa tento nápad začal realizovať aj vďaka Kickstarteru, kde bolo doposiaľ na tento projekt vyzbieraných takmer 100 000 dolárov.

Či už ako doplnok k outfitu, plnohodnotný telefón pre každodenné používanie, alebo darček z recesie, Zanco tiny T1 dokáže potešiť a zaujať skutočne každého. Pri jeho nosení však naň treba dávať dobrý pozor, aby si ho majiteľ nepomýlil napríklad s kusom čokolády alebo nestratil v tesných priestoroch svojho auta. Za približne 34 € sa tento netradičný kúsok začne prvým majiteľom doručovať už v máji 2018, avšak malým problémom môže byť jeho fungovanie iba v 2G sieťach. Tie majú byť v rozličnom časovom horizonte v jednotlivých krajinách vypínané, a tak sa môže o niekoľko rokov Zanco tiny T1 stať len zberateľským kúskom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom